Įvairūs Filmai, TV, knygos Knygos, žurnalai

Knygų vertinimo kriterijai

Vartotojo avataras

Gabe7

Forumo gyventojas

33,236.51 Lt

Standartinė » 2011 Geg 19, 16:15

kodėl? tipo jei ji nežinoma, tai prasta?

aš renkuosi labiau klasiką.Retai skaitau,todėl jeigu skaitau - tai žinodama,jog nenusivilsiu. :)

--------------------------------------

Vartotojo avataras

rausvas.katinėlis

Aktyvus dalyvis

9,634.98 Lt

Standartinė » 2011 Geg 19, 20:39

Pabaisiuke rašė:Labiausiai vertingos ir yra senos knygos :P

patikėk, ne visada taip būna :-) jau tokių perliukų nesąmoningų atrandu tarp fondų, kad tiesiog prašyte prašosi nurašomi :D

Gabe, nu tu matai... įdomu įdomu. Bus ką pasvarstyti.

Vartotojo avataras

Etcetera

Moderatorė

Vilnius.

8,985.19 Lt

Standartinė » 2011 Geg 20, 10:12

Nesutinku.
Kas labiau ugdo žmogaus moralę: populiarioji literatūra ar klasika?

Vartotojo avataras

korumuda

Aktyvus dalyvis

Vilnius

80.00 Lt

Standartinė » 2011 Geg 20, 13:59

O galbūt šių laikų literatūra bėgant metams irgi bus laikoma klasika.? Nors labai labai maža dalis kūrinių?

Vartotojo avataras

Etcetera

Moderatorė

Vilnius.

8,985.19 Lt

Standartinė » 2011 Geg 20, 15:01

Aš kalbu apie tą tikrą klasiką, o ne kas būtų jeigu būtų.

Vartotojo avataras

Pabaisiuke

Lankytojas

376.00 Lt

Standartinė » 2011 Geg 20, 15:15

Čia manau dar ir nuo žmogaus daug kas priklauso :-) Tu gali skaityt tą klasiką, bet jei tu tą rimtą literatūrą paviršutiniškai suprasi, tai toks čia ir ugdymas ;)

Vartotojo avataras

Gabe7

Forumo gyventojas

33,236.51 Lt

Standartinė » 2011 Geg 20, 17:40

Kas labiau ugdo žmogaus moralę: populiarioji literatūra ar klasika?

nekiekviena klasikinė knyga ugdo moralę ir nekiekvienas pop literatūros veikalas yra niekam tikęs.Beje ir pop literatūroje gali rasti tikrų šedevrų,taigi ten ne vien visoks paaugliškas šlamštas.Nereikia aklai įsikabint į žodį "klasika".

Vartotojo avataras

Etcetera

Moderatorė

Vilnius.

8,985.19 Lt

Standartinė » 2011 Geg 20, 19:29

Jau man tai gali neaiškint, į ką kabintis ir į ką ne. : D
Turiu labai tvirtą nusistatymą prieš populiarią tuščią literatūrą, kurią graibsto tiesiog kaip prekę, ir klasika tapusios knygos, kurios parodo tam tikras gyvenimo vertybes, kurių dabartiniai žmonės itin vengia.
Kame galima rasti šedevrą kokioje nors knygoje apie kraują siurbiančius monstrus?

Vartotojo avataras

Pabaisiuke

Lankytojas

376.00 Lt

Standartinė » 2011 Geg 20, 20:41

Populiarioji literatūra nėra vien saulėlydžiai ;] visokios j.picult ir koeliai irgi populiariai priklauso :-) bet nemanau, jog teisinga būtų sakyt, kad šie autoriai visai neugdo ;) man atrodo tu per daug susiaurini tos klasikos ir populiariosios ribas ;)

Vartotojo avataras

rausvas.katinėlis

Aktyvus dalyvis

9,634.98 Lt

Standartinė » 2011 Geg 20, 21:51

ai, čia panos gan neblogai pakomentavo, tai nebesikišiu. Tik dar viena mintis, šiuo metu klasika irgi yra populiarus bumas. O juokingiausia tai, kad beveik visi, kurie sako, kad klasika yra super, mini tuos populiariausius rašytojus kaip Remarką, Dostojevskį ir bla bla bla. O kaip pvz. Margaret Mitchell „Vėjo nublokšti“, Š. Brontės „Džeinė Eir“ - na, bet šita knyga dar dar, vis kažkas karts nuo karto pamini; žinau nemažai vaikų literatūros, kuri irgi yra tapusi klasika, bet nei vienas tokios knygos net nepamini (ir jos tikrai labai geros ir nemažai yra skaitomos). Ir dar - tas vadinamas populiarus skaitaliukas, tarkim B. Stouker'io „Drakula“ ar „Interviu su vampyru“, senų laikų knygos.
Taip, kad dar pagalvokit prieš rašant „omg, kaip man patinka klaaaaasikaaa!!!“, nes ji gali būti populiariojoj literatūroj. O, siaube, o kas nori skaityti POPULIARIĄJĄ literatūrą? :-)

Vartotojo avataras

Etcetera

Moderatorė

Vilnius.

8,985.19 Lt

Standartinė » 2011 Geg 20, 22:09

Pabaisiuke rašė:Populiarioji literatūra nėra vien saulėlydžiai ;] visokios j.picult ir koeliai irgi populiariai priklauso :-) bet nemanau, jog teisinga būtų sakyt, kad šie autoriai visai neugdo ;) man atrodo tu per daug susiaurini tos klasikos ir populiariosios ribas ;)

Pabaisiuke, juk sakiau, kad populiariojoje literatūroje YRA ir gerų kūrinių, bet kalbu apie daugumą, apie paprastą prekinę literatūrą. :]
Ir čia yra mano požiūris.
Juolabiau, kad kalbėjimo įskaitoje šita tema kalbėjau, ir surinkau maximumą balų ; D

Pati anksčiau skaičiau tokias knygas. Tas, daugiau prekines. Ir jos tikrai jokio įspūdžio nepaliko, kiek dabar supratau. Esu skaičius ir tikrai neblogų šios srities knygų, nieko apie tai nesakau. :] Bet nelabai limpa man ir tiek.

Vartotojo avataras

Gabe7

Forumo gyventojas

33,236.51 Lt

Standartinė » 2011 Geg 20, 22:31

Turiu labai tvirtą nusistatymą prieš populiarią tuščią literatūrą, kurią graibsto tiesiog kaip prekę, ir klasika tapusios knygos, kurios parodo tam tikras gyvenimo vertybes, kurių dabartiniai žmonės itin vengia.

Nu bet iš kur tas mąstymas,kad ten kur pop,ten blogis.Pop muzika - blogai,holivudo filmai - visada niekam tikę,pop knygos - šlamštas.nesvarbu net koks daiktavardis,jeigu prie jo prirašyta populiarusis - jis menkavertis. :D O klasika tapusios knygos dėl to ir tampa klasika,kad jas skaito mažuma,bet žino ištisos kartos. :)
Kame galima rasti šedevrą kokioje nors knygoje apie kraują siurbiančius monstrus?

analogiškai galiu paklaust kur šedevras yra,tarkim,Romeo ir Džiuljetoj?Trijuose muškietininkuose?altorių šešėliuose?
O juokingiausia tai, kad beveik visi, kurie sako, kad klasika yra super, mini tuos populiariausius rašytojus kaip Remarką, Dostojevskį ir bla bla bla

na jie irgi priklauso klasikai. :)

Vartotojo avataras

Etcetera

Moderatorė

Vilnius.

8,985.19 Lt

Standartinė » 2011 Geg 20, 22:37

Nesu skaičiusi Romeo ir tų dar dviejų išvardintų knygų, what a shame!

Ne, rimtai. Nesupratai tu manęs. :] Aš ne dėl to, kad tai prikabintas žodis 'populiaru' ar 'pop', o dėl to, kad tai tokios knygos, kurios yra graibstoma prekė. Negi neskaitei R. Granausko nuomonės apie tai? Kadangi jis privertė mane apie tai susimąstyt.

Kiek daug žmonių, perskaičiusių kokią taurią knygą, yra pradėję naują savo gyvenimo erą. (Henry David Thoreau)

P.S. Kaip moderatorė tai siūlyčiau baigti šituos debatus, nes beprasmis ginčas, o ir ne visai pagal tema diskusija vyksta. :]

Vartotojo avataras

rausvas.katinėlis

Aktyvus dalyvis

9,634.98 Lt

Standartinė » 2011 Geg 20, 22:40

viskas, gerai, aš kaip temos autorė, leidžiu jums diskutuoti, nesikuklinkit :D Labai į temą mano kursiniui darbui ; D

Vartotojo avataras

Gabe7

Forumo gyventojas

33,236.51 Lt

Standartinė » 2011 Geg 20, 22:56

Nesu skaičiusi Romeo ir tų dar dviejų išvardintų knygų, what a shame!

Patarčiau kurią nors paskaityti,man tai tos kurias skaičiau buvo visiška nuobodybė.
Aš ne dėl to, kad tai prikabintas žodis 'populiaru' ar 'pop', o dėl to, kad tai tokios knygos, kurios yra graibstoma prekė.

visada taip yra.Yra knygos masėms ir knygos žmonėms,turintiems skonį.Daugiau žmonių renkasi lengvas knygas - jos ir yra populiarios.Jeigu visi masiškai pradės skaityt Dostojevskį jis irgi taps populiariąja literatūra,bet ar tau jo knygų vertė nukris tada?Šita riba tarp pop ir klasikos yra gana siaura,todėl kategoriškai teigti,kad viena grupė yra gera,o kita bloga - kvaila.
Negi neskaitei R. Granausko nuomonės apie tai? Kadangi jis privertė mane apie tai susimąstyt.

kiekvienoj srity yra ta "graibstoma prekė" - literatūroje,muzikoje,kine,mene,aprangoje - galima sakyti visur.Todėl prieš peikiat populiarią literatūrą derėtų atsižvelgti ar ir kitus dalykus renkiesi ne pop? :)

Įvairūs Filmai, TV, knygos Knygos, žurnalai

Dabar prisijungę

Šiuo metu prisijungęs 1 narys :: 0 registruotų, 0 slaptų ir 1 svečias
Daugiausia vartotojų (555) buvo 2010 Bir 02, 09:13

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias