
Jau daugelį metų žmoniją kamuoja klausimas, kas yra siela? Atsakymą surasti nėra lengva. Tačiau mokslininkai jau pripažįsta daugelį mistika laikytų reiškinių. Jau atrasti metodai, leidžiantys užfiksuoti žmogaus energetinius laukus. Siela tapo nebe mistika, o realiu reiškiniu.Tad kas yra siela?
JAV mokslininkas, psichologijos daktaras, Michaelis Newtonas susistemino informaciją apie kosminę energiją ir teigia, kad žmogaus siela - jokia mistika. Mokslininkas, taikydamas hipnozės seansus, žmones gali perkelti į praėjusius gyvenimus, kuriuos prisimena jų sielos. Tarp kitko, maži vaikai maždaug iki trejų metų geba prisiminti praėjusį gyvenimą. Tereikia pastebėti savo vaiką ir įsiklausyti, apie ką jis pasakoja, bei juo patikėti. Dažniausiai tėvai galvoja, kad tai tik vaiko fantazijos padarinys.
Pagal Rytų filosofiją, siela gyvena daug gyvenimų. Ji atsiskiria nuo mirusio kūno ir išeina šviesos tuneliu į anapus, kur neegzistuoja laikas. Sielų pasauliui vadovauja aukščiausio energinio lygmens sielos. Yra ir vadinamų prarastųjų sielų, kurios negali grįžti į sielų pasaulį ir gyvena žemėje. Žemės tautos turi daug laidojimo papročių, kurie leidžia “atlaisvinti” sielas nuo mirusio kūno. Artimieji neturėtų prašyti mirusiojo sielos neišeiti, nes tada ji pasiklysta laike, tada ji neatlieka savo misijos iki galo - ji priverčiama likti, o ne grįžti į savąjį pasaulį. Kad išspręstų savo karminius gyvenimo rūpesčius, siela įsikūnija į fizinį kūną nuo kelių iki keliasdešimt gyvenimų tol, kol pasiekia atitinkamą tobulumo lygį. Anot M. Newtono, siela į moters įščias įsikūnija nuo ketvirto nėštumo mėnesio iki gimimo. Mokslininkas apklausė hipnozės metu apie septynis tūkstančius savanorių, ir nustatė, kad gimdamas žmogus pasąmonėje fiksuoja ankstesnius savos sielos gyvenimus. Pasąmonėje išlikę prisiminimai lemia tolesnį žmogaus gyvenimą, jo charakterį, elgesį ar priimtus sprendimus gyvenime.
Klasikinis mokslas iki šiol nekalbėjo apie laisvąją energiją - kosmoso energiją, kuri persmelkusi visą žmogaus kūną. Žinoma, žmogus turi ir fiziologinę energiją, kurią gauna iš maisto. Šios abi energijos sukuria žmogaus fizinį kūną gaubiančią vientisą energiją - aurą. Dabartinis mokslas turi metodų, kurie leidžia fotografuoti auras ir pagal jų spalvų spektrą nustatyti žmogaus būseną. Atradimai kvantinės fizikos, reliatyvumo teorijos srityje nebeleidžia pasaulį suvokti tik kaip atskirų dalelių visumą. Energija, vientisas energinis laukas ir jo bangos supa mūsų kūnus. Giliau tai nagrinėja fizikinio vakuumo teorija. Sąmonės ir fizinio pasaulio sąveikos problema šiandien lieka karščiausiu šiuolaikinių mokslininkų diskusijų objektu. Tikėtina, kad naujas informacijos mokslas energoinformatika pakeis mūsų suvokimą apie ryšius tarp sąmonės ir materijos.
Tad mistika čia ar ne, teks galvoti mums patiems. Tik manau, kad kiekvienas tikime, kad tikrai turime savo SIELĄ.