Įvairūs Gyvūnai

Šinšila

        
Vartotojo avataras

MeezYyY

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 549
Kauno raj.

 13,762.56 Lt

Standartinė » 2009 Spa 18, 13:28

Nepatinka man šinšilos

--------------------------------------


Vartotojo avataras

Pukuse

®espect
 
Pranešimai: 4822
Vilnius

 -5.00 Lt

Standartinė » 2009 Spa 18, 13:35

Kodėl?

Vartotojo avataras

SS

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 245

 4,705.10 Lt

Standartinė » 2009 Spa 18, 14:11

Pukuse rašė:Man mama sakė, kad jas reik kiekvieną dieną valyt, ir pirmą savaitę jos nekliudyt, kad inai priprastų. nesirįščiau. Bet man vistiek nedašunta, kaip galima valyt jos narvelį, bet jo neimt į rankas. Kur, klozete uždaryt ar kaip. : D Nesirįžčiau.. O užsinorėjau, nes Ukrainoj su jais fotkintis galima buvo, tai tokie mielučiai. :love:


Nieko ten nereikia. Kartą du per mėnesį užtenka pakeist kraiką ir kiekvieną dieną duot smėly pasivartaliot.
Paleist lakstyt kuo dažniau reikia. O jie šauniai obliuoja bet kokį medį/plastiką/popierių et cetera, kas knisa.
Pirkau aš tą padarą dar tada, kai jie buvo visai egzotika Lietuvoj. Ilgai jie gyvena. Maniškis toks visai nusispjovęs į gyvenimą. Bet šiaip žavus padarėlis, tik jeigu jau kerta dantim, tai vis iki kraujo. Svetimų nemėgsta labai.

Vartotojo avataras

Pukuse

®espect
 
Pranešimai: 4822
Vilnius

 -5.00 Lt

Standartinė » 2009 Spa 18, 14:28

Oho, tai jau geriau neerzint šinšilos, ane? : DD
O tai duot smėlį pasivartaliot, tai kaip, į kažkokią dėžutę pripili smėlio ir palaikai ten šinšilą ar kaip čia? : D

Vartotojo avataras

SS

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 245

 4,705.10 Lt

Standartinė » 2009 Spa 18, 14:37

Neerzint, aha, jeigu norit sveikais pirštais palikti. Šiaip jie erzinasi, jeigu imi juos už pilvo ar šonų, geriau už ausų ar uodegos griebti. Kailio šuorus kitais atvejais išsigandę išmeta. Typo stresas or something.
Pas maniškį narve yra tokia vonelė įtaisyta, tai ją atverti ir maudosi, patogu. Kiti, būna, į visokius stiklainius ar šiaip didesnius dubenis pripila smėlio ir įdeda maudytis. Tas smėlis toks specialus parsiduoda šinšiloms. Vos įgauna galimybę, jie dažniausiai šoka į tą smėlį ir jau naturalūs maudymosi procesai prasideda, kur jie vartosi ir taško tą smėlį į visas keturias puses 8) .

Vartotojo avataras

Pukuse

®espect
 
Pranešimai: 4822
Vilnius

 -5.00 Lt

Standartinė » 2009 Spa 18, 14:44

A, maždaug supratau. Bet įdomiai, ir kodėl gi nepatinka šinšilom ai juos už pilvo imi? : o

Vartotojo avataras

SS

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 245

 4,705.10 Lt

Standartinė » 2009 Spa 18, 15:04

Velniai žino, jie gal labai jautrūs prisilietimams, jeigu bandai paimti rankomis, tai pradeda purkštauti.
Dar vienas būdas išsiimti yra ranką įkišti į narvelį, tada žvėris užlipa and delno, o tu lėtai jį ištrauki, bet šitai turbūt nesuveiks, jeigu nepasitikės tavimi šinšilas.

Vartotojo avataras

Pukuse

®espect
 
Pranešimai: 4822
Vilnius

 -5.00 Lt

Standartinė » 2009 Spa 18, 15:51

Aj, koks skirtumas, pasiimsiu kailines pirštines {jei leis laikyt šinšilą}, gal neperkas. : DD

Vartotojo avataras

eeemilijaaa

Dalyvis
 
Pranešimai: 142

 0.00 Lt

Standartinė » 2009 Lap 05, 17:07

tikriausiai

Vartotojo avataras

K.

Dalyvis
 
Pranešimai: 198

 6,858.58 Lt

Standartinė » 2009 Lap 14, 21:09

Apie šinšilus ;)
Geriausia yra laikyti du žvėrelius, nes šinšilos labai mėgsta kompaniją, kadangi gamtoje gyvena didelėmis bendruomenėmis. Gyvendamos po keletą jos būna kur kas draugiškesnės. Labai puikiai sutaria tiek dvi kartu auginamos patelės, tiek patinėliai.

Šinšilos - aktyvūs gyvūnai, ypač nakties metu. Gamtoje, dienos metu, dėl aukštos oro temperatūros šie žvėreliai miega uolų plyšiuose, o naktį eina ieškoti maisto. Šinšilos kilusios iš kalnų mėgsta pasipuikuoti savo akrobatiniais sugebėjimais, taigi karstymasis ir įspūdingi šuoliai joms tik smulkmena.

Šinšilos nemėgsta keliauti, todėl atostogų metu jas geriausia palikti namuose jų narvelyje. Tik nepamirškite surasti žmogų, kuris galėtų Jūsų augintiniu gerai pasirūpinti kol Jūsų nebus.
Įsigijus šinšilą būtina pasirūpinti narvu ir jo įranga. Šinšilos judrios ir šoklios, todėl narvas turi būti pakankmai didelis ir aukštas (pavyzdžiui 80x70x50 cm ar didesnis), su skirtingame aukštyje įrengtomis pakopomis. Taip pat reikės stabilaus keraminio dubenėlio, gertuvės smulkiems gyvūnams, mineralinio akmens kasdienei mineralų normai palaikyti, namelio miegui ir poilsiui (25x20x20 cm). Jį galima pakabinti narvo viršuje, nes gyvūnėlis mėgsta aukštį. Taip pat reiks keraminio indelio ,,maudynėms’’ su specealiu šinšiloms skirtu smėliu ir tinkamo absorbuojančio kraiko.

Svarbu narvą padėti tinkamoje vietoje, kur būtų ramu ir šilta. Tačiau nepamirškite, kad šinšilos negali pakęsti tiesioginių saulės spindulių bei dėl aukštos kūno temperatūros yra jautrios skersvėjams. Narvą reiktų valyti kas vakarą, šinšiloms nubudus, pakeičiant nebetinkamą kraiką nauju ir išvalant namelį. Kas savaitę išvalykite gertuvę, maisto ir smėlio dubenėlius, karštu vandeniu išplaukite narvo apačią, pakeiskite visą kraiką. Kas mėnesį nepamirškite karštu vandeniu išplauti viso narvo. Šinšilos labai mėgsta laisvai palakstyti, tačiau reiktų jas stebėti, kad nesusižeistų. Gyvūnai savaime labai švarūs, beveik neturintys kvapo, todėl savo higiena geba pasirūpinti patys. O kad kailiukas liktų švarus ir atliktų savo apsaugines funkcijas, rekomenduojame įsigyti specialaus smėlio šinšilų maudynėms. Dantų priežiūrai įprastai pakanka šinšiloms skirtų gardėsių, bet kartais dantims patrumpinti gali prireikti ir veterinaro pagalbos.

Maitinimas.
Šinšilų mityba yra svarbiausias dalykas, nulemiantis jų gyvenimo trukmę. Šinšilos yra žolėdžiai gyvūnai, gamtoje mintantys šaknimis, žieve, uogomis, žole, šienu ir vaistažolėmis, įvairiais augalais, jų sėklomis bei vaisiais, todėl jų racione turi būti tik augalinės kilmės maistas. Žvėrelį patartina šerti 2 kartus per dieną, geriausia tuo pačiu laiku (šeriant skirtingu laiku gyvūnas patiria stresą, blogiau ėda). Specialios granulės, grūdai ir šienas yra viskas, ko reikia Jūsų auginamai šinšilai. Nuo pavasario šinšilas galima pradėti maitinti žaliu pašaru. Kad nusitrintų nuolat augantys kandžiai, duokite pagraužti medžio šakelių, tik jos turi būti ekologiškai švarios. Galima duoti razinų, sausainių ar riešutų, tik nedarykite to pernelyg dažnai, ne dažniau kaip 1-2 kartus per savaitę ir tik nedideliais kiekiais (pvz., 1 razina, pusė lazdyno riešuto ir t. t.). Šerti vien skanėstais negalima, nes šinšilos nutunka ir pablogėja organų funkcijos. Maisto racione būtina pridėti mineralinių maisto papildų bei vitaminų. Būtent dėl prastos mitybos daugumai augintojų šinšilas pavyksta išauginti tik iki 3-5 metų amžiaus, nors gamtoje išgyvena net iki 20 metų. Tačiau tinkamai maitinamos bei prižiūrimos šinšilos namuose gali išgyventi iki 16 metų amžiaus.

Sveikata.
Taisyklingai maitinant, palaikant higieną, šinšilos beveik niekada neserga, tačiau bėdų kartais vistik nutinka. Pagrindinės ligos yra viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, priklausančios nuo netinkamos mitybos. Taipogi yra daugybė kitų, daug rimtesnių susirgimų, kuriuos laimei, gerai išstudijavus įvairią literatūrą, galima išgydyti pačiam.

Tinkmai prižiūrima ir jaučianti Jūsų rūpestį šinšila tikrai taps geru Jūsų draugu ir suteiks daugybę smagių akimirkų.

Vartotojo avataras

aujumi

Dalyvis
 
Pranešimai: 150

 3,978.25 Lt

Standartinė » 2009 Lap 15, 19:20

Teofilė* rašė:Aš ir neskaičiau. Laabai jau daug ;DD
O šinšilas turiu 2. Kažkada užsinorėjau ir tėvai nupirko. Dabar tikrai gailiuosi. Joms jau daugiau, nei 4 metai. Manai, tėvai kvailai padarė, kad pirko, nes, jei galėčiau dabar rinktis- parduočiau arba atiduočiau jas kam nors. JOs, mielos, švelnios, bet nėr ką veikt su jomis. :m:


Jei nebereikia atiduok man :D
Paskutinį kartą redagavo aujumi 2018 Gru 02, 21:34. Iš viso redaguota 1 kartą.

Vartotojo avataras

aujumi

Dalyvis
 
Pranešimai: 150

 3,978.25 Lt

Standartinė » 2009 Lap 15, 19:21

Pukuse rašė:Oho, tai jau geriau neerzint šinšilos, ane? : DD
O tai duot smėlį pasivartaliot, tai kaip, į kažkokią dėžutę pripili smėlio ir palaikai ten šinšilą ar kaip čia? : D


Gal jos sinsila labai pikta. Ziuirint ar su ja bendrauhi ir pan. Jeigu gazdini tai ir kanda. Mano meilios imu uz pilvo niekada nebuvo ikandusios :) Mieli padareliai.

Vartotojo avataras

Draco'a

Forumo gyventojas
 
Pranešimai: 1163

 1,004.53 Lt

Standartinė » 2009 Gru 07, 16:54

Mano šinšila niekad nebuvo skaudžiai įkandus. :DD Kai supyksta... Aj gal geriau nesakysiu :D Tai va. turiu juodą šinšilą, jau daug jai metų... ;} Gyvenu su ja vienam kambarį, nes su šuniu nesutaria :S Šinšila puola šunį xD nieko sau :DD Labai naktį baladojasi jin ten :DD

Vartotojo avataras

Fruite

Forumo gyventojas
 
Pranešimai: 1293
Kaunas

 4,990.93 Lt

Standartinė » 2010 Sau 10, 00:02

kiets mano šinšilas. 8)
narvą keičiu kas savaitę, kiekvieną vakarą įleidžiu maudytis, palakstyt, duodu po obels šakelę pakramtyt.
saviškį išsiauklėjau, baldų negraužia. tik dar nuo vamzdžių neatpratinau.
įkanda jei suerzinu, bet to turbūt net negalima pavadinti įkandimu. naktimis papypauja kartais.
rytais smagu pasiimt į lovą, kai pats nori miego ir būna ramus.

Vartotojo avataras

Allez

®espect
 
Pranešimai: 1916
♣ Narnia

 545.00 Lt

Standartinė » 2010 Sau 10, 00:05

Mano klasiokas turi :DĮvairūs Gyvūnai

cron
 
Dabar prisijungę

Šiuo metu prisijungę 0 narių :: 0 registruotų, 0 slaptų ir 0 svečių
Daugiausia vartotojų (812) buvo 2020 Bal 28, 22:08

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių