
Rusų kilmės amerikietė dainininkė bei pianistė Regina Spektor gimė Maskvoje 1980m.
Muzikos kritikai ją vadina šviežiu oro gurkšniu JAV muzikos rinkoje.
Pirmieji du albumai – įdomių muzikinių eksperimentų samplaika, tačiau jų skambesys buvo gana skurdus – atrodė, tarsi būtų įrašyti prirūkytame Bronx’o bare. Neilgai trukus Regina buvo pastebėta vienos įrašų kompanijos. Taip atsirado galimybė trečiąjį albumą įrašyti profesionalioje muzikos studijoje. Su prodiuserio Dave Kahne pagalba 2006 metų liepą gimė atlikėjos trečiasis albumas „Begin to Hope“. Šį Reginos Spektor kūrybos vaisių galima apibūdinti kaip pianino, folkloro bei pop muzikos sintezę su daugybe nuostabių istorijų, kurios virto muzikiniais kūriniais.
„Begin to Hope“ buvo be galo sėkmingas – 600, 000 parduotų albumo kopijų, o singlo „Fidelity“ sėkmė padėjo Reginos albumui užimti 21-ą tarp penkiasdešimties geriausių 2006 metų albumų Rolling Stones žurnale.
Muzikos stilius
Daugelis Reginos Spektor muzikos stilių lygina su tokiomis atlikėjomis kaip Tori Amos, Fiona Apple ar netgi Bjork.
Tai eklektiški, panašūs į trumpas istorijas kūriniai, atliekami anglų kalba su lotynų, rusų, prancūzų kalbų intarpais. Juose taip pat gausu folkloro, roko, džiazo, klasikinės bei žydiškos, rusiškos muzikos atspalvių ir lengvai atpažįstamų literatūrinių aliuzijų: F.Scott Fitzgerald ir Ernest Hemingway dainoje „Poor Little Rich Boy“, Virginia Woolf ir Margaret Atwood kūrinyje „Paris“ ar Shakespeare Hamlet „The Virgin Queen“. R. Spektor savo dainose pasakoja apie meilę, mirtį, religiją bei miesto gyvenimą, kuris verda New York‘o gatvėse.
Žanras:
Anti-folk, Alternative rock, Indie rock, Acoustic, Blues.
Diskografija:
- 11:11 (2001m.)
- Songs (2002m.)
- Soviet Kitsch (2004m.)
- Begin to Hope (2006m.)
- Far (2009m.)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=p62rfWxs6a8&feature=fvst[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wigqKfLWjvM&feature=fvst[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fczPlmz-Vug&feature=fvst[/youtube]