Įvairūs Straipsniukai

Nanobitės įgėlimas gali sunaikinti vėžio ląsteles

        

Standartinė FeD3x » 2009 Rgp 14, 23:39

Paveikslėlis

Įkvėpti gamtos būtybių, mokslininkai sukūrė potencialų vėžio gydymą, praneša MailOnline. Naudodamiesi bičių nuodais ir mėgdžiodami bičių gebėjimą juos transportuoti ir suleisti, tyrėjai sukonstravo vėžio ląsteles naikinančias „nanobites“.

Šios mikroskopinės kapsulės nukeliauja į vėžio židinį ir į jį suleidžia melitiną, nuodą, kuris sukelia bitės įgėlimo skausmą. „Nanobitės“ yra labai mažos, tad gali lengvai keliauti krauju ir prisitvirtinti prie kitų ląstelių. Tuo pačiu jos yra pakankamai didelės, kad jose galėtų tilpti vaistai.

„Jos įskrenda, nutupia ant ląstelių paviršiaus, suleidžia melitino krovinį, kuris greitai susijungia su taikiniu. Bitės toksinas įsileidžia į ląstelės vidų ir praduria jos vidines struktūras“, ― aiškino tyrimo dalyvis Prof. Samuelis Wickline‘as.

Nanodalelių „įpakavimas“ pakeliui į vėžio židinį neleidžia nuodams įsigerti į sveikus organizmo audinius. „Nanobitės“ taip pat yra apsaugotos nuo imuninės sistemos, kuri, aptikusi svetimkūnius, galėtų jas užpulti. Į reikiamą vietą „nanobitės“ nukeliauja vedamos tam tikrų cheminių junginių.

Kol kas nauja priemonė buvo išbandyta tik su laboratorinėmis pelėmis, tik tolimesni tyrimai parodys, ar ji yra tinkama ir vėžiu sergantiems žmonėms. Pasak „Journal of Clinical Investigation“ žurnalo, „nanobitės“ sumažino krūties vėžio auglius maždaug 25 proc., o odos vėžio auglius ― net 75. Kol kas nebuvo aptikta jokių šalutinių poveikių.

--------------------------------------

   

Vartotojo avataras

Slyva

Forumo gyventojas
 
Pranešimai: 1297
Kaunas

 5,149.63 Lt

Standartinė » 2009 Rgp 15, 03:19

kazkoks jau per platus kosmosas man cia :lol: bites zogaus viduje zinos kur skristi ka naikinti(kur igelti) ir pns...o gal cia koks tada mikro bite robotukas ? :lol: o jei gyva bite..tai truputi ne ten nuskristu ne ten igeltu tai ir zmogu uzlenkt galetu :D

Vartotojo avataras

FeD3x

Patyręs forumietis
 
Pranešimai: 866
Kaunas

 36,322.98 Lt

Standartinė » 2009 Rgp 15, 03:24

Jo kaip robotukai 8)



Įvairūs Straipsniukai





 
Linksmas.net on Facebook  Tapk gerbėju

Šiandien:


Imagination.lt





Dabar prisijungę

Šiuo metu prisijungęs 1 narys :: 0 registruotų, 0 slaptų ir 1 svečias
Daugiausia vartotojų (1712) buvo 2026 Bal 14, 02:02

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias