Įvairūs Filmai, TV, knygos Knygos, žurnalai

Onorė De Balzakas - Tėvas Gorijo

Vartotojo avataras

SoOf.^

®espect

Kaunas

5,539.04 Lt

Standartinė » 2010 Sau 23, 14:46

Tai socialinis-psichologinis romanas, kurio tema - šeimyninių santykių irimas. Pagrindinė romano problema - vaikų nedėkingumas tėvams. Tėvas Gorijo, buvęs makaronų įmonės darbininkas, bado metais susikrovė nemažą turtą. Augina jis dvi dukteris, jas beprotiškai myli, lepina, nori, kad jos būtų laimingos. Jis dukroms atiduoda viską, nieko iš jų nereikalauja, ištekina dukras pagal išskaičiavimą. Gorijo nesvarbu moralinės jaunikių savybės, viską lemia pinigai. Turtas, padėtis dar labiau jas sugadina.tėvą jos apgyvendina ponios Vokė pensione. Taip ir miršta Gorijo vienas, visko netekęs. Jis yra neturtingo studento palaidojamas. Rašytojas parodo, kaip šeimos ryšius ardo pinigai, turtas. Per vėlai Gorijo supranta, jog dukterys ir žentai gerbė jį todėl, kad turėjo milijonus. Netekęs turto, nebereikalingas jis pats. Tėviški jausmai, meilė nevertinami. Tėvui Gorijo dukterys - visa gyvenimo prasmė ir laimė, o jos tėvą lanko tik tol, kol jis turi pinigų. Mirus Gorijo, paskui jo karstą važiuoja tik tuščios dukterų karietos. O.Balzakas romane parodo ir jaunuolio kelią tuome~nėfe visuomenėje. Eugenijaus Rastinjako istorija - kita romano siužetinė linija. Eugenijus - neturtingos bajorijos atstovas, Jis rūpinasi savo garbe, sąžine, daug dirba. Jis mato, jog geraširdiškumo, nesavanaudiškumo niekas nevertina. Labai Rastinjaką paveikia tėvo Gorijo tragedija..Herojus supranta, jog turtas ir prabanga pražudo patį svarbiausią dalyką - žmogaus sielą. Jis sugeba atsitiesti, išlikti žmogumi. O.Balzako romane idomiai ir visapusiškai atsispindi žmogus, jo asmenybė ir visuomenės gyvenimas, kartu rašytojas parodo, kad žmogus iš prigimties nėra nei blogas, nei geras, kad blogi žmogaus bruožai suklesti tik veikiant aplinkai, socialinėms sąlygoms.

--------------------------------------

Vartotojo avataras

magfi

Aktyvus dalyvis

13,161.03 Lt

Standartinė » 2010 Sau 25, 09:22

Skaičiau, nes mokykloj reikėjo. Toks nelabai man.

Vartotojo avataras

SoOf.^

®espect

Kaunas

5,539.04 Lt

Standartinė » 2010 Sau 25, 10:15

Aš savo noru iš bibliotekos pasiėmiau. Labai įdomi ši knyga. Man.

Vartotojo avataras

And_me

®espect

Vilnius

667.38 Lt

Standartinė » 2010 Sau 25, 11:51

Aš skaičiau mokyklai.
Kaip iš knygų mokyklai, tai viena normalesnių, bet neypatingai patiko.

Vartotojo avataras

Gnukas.

Dalyvis

Kretinga.

4,995.18 Lt

Standartinė » 2010 Rgs 10, 21:10

Aš taip pat mokyklai kažkada skaičiau. Man patiko.

Vartotojo avataras

cloudmaker

Aktyvus dalyvis

930.65 Lt

Standartinė » 2010 Rgs 26, 10:46

Tik teskto suvokimą kažkada darėm. Nelabai patiko..Knyga buvo skaitytinų sąraše, bet taip ir neperskaičiau

Vartotojo avataras

artika

Aktyvus dalyvis

839.67 Lt

Standartinė » 2011 Lap 20, 14:42

dabar skaitau:) iš pradžių labai neįdomi pasirodė, bet kai mokytoja supažindino su knyga tai įdomi visai:)

Įvairūs Filmai, TV, knygos Knygos, žurnalai

Dabar prisijungę

Šiuo metu prisijungę 0 narių :: 0 registruotų, 0 slaptų ir 0 svečių
Daugiausia vartotojų (555) buvo 2010 Bir 02, 09:13

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių