Šią fotografiją padarė Kevin Carter Sudane, 1993 metais. Nuotraukoje matome mergaitę, kuri ropoja link maisto dalijimo centro, iki kurio buvo likę mažiau nei kilometras. Antrame plane užfiksuotas sėlinantis paukštis, laukiantis, kol mergaitę apleis paskutinės jėgos ir jis galės pasisotinti. Kevinas Carteris nufotografavęs šį sukrečiantį vaizdą nuvijo paukštį ir atsisėdęs bejėgiškai pravirko.
Už šią nuotrauką 1994 metais jam paskirtas Pulitzerio apdovanojimas. Pamatęs pasaulio ir vertybių beprasmiškumą jis, praėjus porai mėnesių po apdovanojimo įteikimo, nusižudė.

2. 1985 m. lapkričio 16 d., Almero, Kolumbija. Dvylikametė Omayra Sanchez įkliuvo į išsiveržusio ugnikalnio Nevado del Ruz spąstus. Po dviejų dienų agonijos prieš kameras ji neteko sąmonės ir mirė. Autorius Fransiskas Furnje po nuotraukos publikavimo dar ilgai teisinosi prieš visuomenę kodėl nepadėjo mergaitei.

3. Vietnamietę mergaitę, užfiksuotą nuotraukoje, tapo tragišku Vietnamo karo simboliu. 1972-aisiais pasaulį sukrėtė nuotrauka, kurioje matyti devynerių metų vietnamiečių mergaitė Kim Phuc, po napalmo bombos atakos bėganti nuoga iš degančio kaimo.
Už tragišku Vietnamo karo simboliu tapusią nuotrauką naujienų agentūros „Associated Press“ fotografas Nickas Utas buvo apdovanotas Pulicerio premija. Tiesa, jam Kim Phuc dėkinga už išgelbėtą gyvybę – fotografas tuomet nugabeno mergaitę į artimiausią karo ligoninę.

4. 1999 metais, fotografas Michaela Clancy nufotografavo už širdies griebiantį momentą. Nuotraukoje pavaizduotas pasaulio dar neišvydęs Samuelis Armas, kuris savo mažomis rankytėmis paėme už vieno tuo metu cezario pjuvį atliekančio gydytojo piršto. Pats nuotraukos autorius pripažino, kad tas momentas, privertė jį kitaip pažvelgti į dar negimusius kūdikius.

5. Šoką pasaulyje sukėlusi nužudyto Libaniečio vaiko fotografija, galiausiai privertė žydų valstybė nutraukti ugnį. “Parodykite tas nuotraukas visam pasauliui, parodykite, kokius teroristus žudo Izraelis”, – CNN transliavo “Al Arabiya” televizijos parengtą reportažą, kuriame moteris raudodama pasakojo apie savo šeimos likimą.

6. Vietnamo karo metu dirbdamas Associated Press organizacijoje E. Adamsas vienoje iš Saigono gatvių įamžino policijos vadą, generolą Nguyễn Ngọc Loan vykdantį mirties bausmę Vietkongo kaliniui Nguyễn Văn Lém. 1969 metais už šią fotografiją E. Adams laimėjo Pulicerio premiją ir „World Press Photo“ apdovanojimą. Tiesa vėliau paaiškėjo, kad fotografas labai sielojosi dėl tokio išgarsėjimo.

7. 1991 metai. Nuotraukoje užfiksuotas momentas, kai jaunas amerikiečių seržantas suprato, kad šalia gulinčiame maiše randasi jo geriausio draugo kūnas. Ši nuotrauka tapo Persijos įlankos karo žiaurybių simbolių.

8. 1945 metais nufotografuotas Buchenvaldo koncentracijos stovyklos išlaisvinimas kur žuvo 43.000 žmonių. Georgas Pattonas buvo taip pasipiktinęs ir šokiruotas, kad įsakė savo kareiviams ir vokiečių civiliams eiti per stovyklą, kad jie galėtu pamatyti savo akimis, ką padarė nacių tauta.

9. 1989 m. Tiananmenio aikštės protestai, neretai vadinami Tiananmenio aikštės žudynėmis. Protestai vyko kai dauguma komunistinių režimų buvo ant žlugimo ribos ar jau žlugę. Demonstracijas įkvėpė Hu Jaobango mirtis kuris kovojo už demokratiją ir prieš korupciją. Ši žymi nuotrauka, nufotografuota Džefo Vaidenerio, vaizduoja vieną nežinomą žmogų, pastojusį kelią LIA pasiųstai tankų kolonai kuri turėjo nutraukti protesto akcijas.

Papildau:
Kritimas. Nuotrauka vieno iš rugsėjo 11 terakto aukų. Ilgą laiką šių nuotraukų niekas nematė, nes žiniasklaidoje egzistavo draudimas publikuoti iš prekybos centrų pro langus iššokusių žmonių nuotraukas.

Nežinomo vaiko palaidojimas. 1984 metais Indijos miestas Bhopal nukentėjo nuo didžiausios technogeninės katastrofos žmonijos istorijoje. Milžiniškas nuodų debesis, išleistas iš amerikietiško pesticidų fabriko, palaidojo miestą kartu su 20 000 jo gyventojų. Iš viso nukentėjo 150 000 žmonių.

Pėlė su žmogaus ausimi. Chirurgas Jay Vacanti ir mikro inžinierius Jeffrey Borenstein bando išauginti dirbtines kepenis. 1997 metais jiems pavyko pelei ant nugaros užauginti dirbtinę ausį.

Kalinių kankinimas Abu-Graibo kalėjime. Nuotrauka iliustruoja negarbingą JAV karių elgesį Irake. Po Antrojo pasaulinio karo buvo pasirašyta Ženevos konvencija, turėjusi standartizuoti tarptautinę teisę humaniško elgesio su karo aukomis atžvilgiu, kurios amerikiečiai praktiškai niekada nepaisė, nei Vietname, nei Irake, niekur.

Kritimas. 1975 metų liepos 22 diena, Bostonas. Moteris ir vaikas krenta, bandydami išsigelbėti nuo gaisro.

Alkanas berniukas ir misionierius 1980 metais Ugandoje.

Kriauklės baltiesiems ir spalvotiems, 1950 metai, JAV.

Tėvas ir sūnus. 2003 metų kovo 31 diena, An Najaf, Irakas. Tėvas ramina sūnų kalėjime karo belaisviams.
