Įvairūs Filmai, TV, knygos Knygos, žurnalai

Erich Maria Remarque - Trys draugai

Vartotojo avataras

insomned

Forumo gyventojas

Vilnius

296.00 Lt

Standartinė » 2010 Rgp 19, 22:54

Erich Maria Remarque - Trys draugai

Paveikslėlis

Anotacija:
E. M. Remarque‘as (1898-1970) rašė ne rinktinei publikai – rašė visiems, ir visi jį suprato. Jau pirmoji knyga „Vakarų fronte nieko naujo“ sulaukė netikėtos ir pribloškiančios sėkmės. Leidėjai, per metus Vokietijoje pardavę milijoną egzempliorių, tvirtino: „Visų laikų sėkmingiausias Europos romanas“. Tai kūrinys apie dramatišką epochą ir „prarastąją kartą“.
„Trys draugai“ – liūdnas romanas apie draugystę ir tragišką meilę. Tai knyga apie save, sugrįžusį iš karo ir bandantį stotis ant kojų. Trys herojai – skirtingi, bet vieno likimo: jie buvę kareiviai, kuriems draugystė – vienintelis pastovus dalykas vertybių žlugimo epochoje. Jie geba jausti akimirkos žavesį, paslaptingą gyvybės šauksmą. Jų gyvenimo būdas – apsimestinai lengvas ir nerūpestingas. Nuoskaudą dėl sudaužytų gyvenimų ir karo sudarkytų likimų jie beviltiškai mėgina paskandinti alkoholyje. Bet atšiaurumas, cinizmas, skepsis ir juodasis humoras - tik uždanga, slepianti kraujuojančią sielą. Kaip tik dėl šios įžvalgos romano šlovė tokia nemirtinga.

Remarque‘ą jaudino didysis jo amžiaus skausmas – fašizmas ir karas. Jis negalėjo jų panaikinti, bet mokėjo jų neapkęsti, kaip priešpriešą blogiui iškeldamas nenugalimą žmogiškąjį orumą.
~~~
Knyga labai patiko, tik manau pabaigoje būtų buvę geriau, jei fghjkl;, kadangi gyvenime viskas nėra taip blogai ir nėra vien juoduma. O šiaip, vienas žodis - Klasika. Puiki gera klasika. Tikrai patariu paskaityt. :up: O čia galit liet savo nuomones.
Paskutinį kartą redagavo insomned 2011 Rgp 18, 15:47. Iš viso redaguota 1 kartą.

--------------------------------------

Vartotojo avataras

delicious!

Apšilinėjantis

Molėtai

2,171.15 Lt

Standartinė » 2010 Rgp 22, 22:38

labai patiko knyga. Viena iš tų retų, kuri mane pravirkdė.Rekomenduoju visiem. :up:

Vartotojo avataras

WhiteTie

Aktyvus dalyvis

Vilnius

14,622.85 Lt

Standartinė » 2010 Rgs 03, 19:15

Nuostabi knyga. Esu didelė Remarque kūrybos gerbėja. Nors ,,Vakarų fronte nieko naujo" patiko, ko gero, dar labiau.

asdardainuosiu

Lankytojas

134.00 Lt

Standartinė » 2011 Sau 21, 16:36

Šią knygą pasiėmiau iš bibliotekos, kai BLOGe perskaičiau jos vieną citatą: "Ak, - pagalvojau, - kokia bronzinė, žvilganti oda! Koks stebuklas tie ploni keliai! Švelni krūtinės paslaptis!" Jos plaukai kuteno mano petį, ir lūpomis jutau, kaip tvinksi pulsas jos rankoje. "Ir Tu turi mirti, - pagalvojau aš. - Tu negali mirti. Tu esi laimė." Skaitydama knygą, labai nervinausi, nes per šitą citatą nujaučiau pabaigą (manau, neįmanoma būtų nenujausti, kai viskas aiškiai parašyta, bet visgi dar turėjau vilties. Panašiai kaip Robertas.) Bet jeigu ne ši citata, kada aš būčiau perskaičiusi "Tris draugus", lieka visiškai neaišku. Galbūt niekada. Ir, galiausiai baigusi šitą knygą, pagalvojau, kad visgi puiki knyga. Tik apie jos pabaigą ilgai mąsčiau, na, kaip visada būna, kai knyga blogai baigiasi. Tokios blogai pasibaigusios knygos geba kurį laiką užvaldyti mintis. Bet, pergalvojau iš naujo, ir supratau, kad jeigu pabaiga būtų buvusi gera, šita knyga nebūtų tokia puiki, tikrai. Na, nemirė, ir kas? Ir viskas. Tokios pabaigos greitai užmirštamos. Ir taip, kaip tu sakai, kad "gyvenime viskas nėra taip blogai ir nėra vien juoduma", taip aš galiu paprieštarauti, kad gyvenimas labai dažnai iškelia vidurinį pirštą ir nėra toks neapsakomai gražių spalvų. Taigi "pabaiga gali būti gera tik tada, kai viskas prieš tai esti bloga. Jau kur kas geriau prastas galas" ir "tik tas, kas nelaimingas, žino, kas yra laimė." :up:

Vartotojo avataras

Borabora

Įsijaučiantis

Vilnius

1,340.98 Lt

Standartinė » 2011 Rgp 18, 15:38

Mano mėgstamiausia knyga. Ji TOBULA. Visos Remarko knygos tokios - nepersaldinti meilės romanai su tragiška pabaiga. Galėčiau šitą knygą skaityt ir skaityt. NUOSTABI KNYGA. Bet manau, ne kiekvieno galvai suprast ją.

Vartotojo avataras

Euthanasia

Dalyvis

Kaunas

4,111.33 Lt

Standartinė » 2011 Rgp 18, 15:55

o man nepatiko. Net neperskaičiau iki galo.

Vartotojo avataras

Etcetera

Moderatorė

Vilnius.

8,985.19 Lt

Standartinė » 2011 Rgp 19, 10:03

Na, viena labiausiai man patikusių jo knygų. : >

Įvairūs Filmai, TV, knygos Knygos, žurnalai

Dabar prisijungę

Šiuo metu prisijungę 0 narių :: 0 registruotų, 0 slaptų ir 0 svečių
Daugiausia vartotojų (555) buvo 2010 Bir 02, 09:13

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių