Manau tokios temos nebuvo jei buvo labai atsipradau na cia parasysiu siek tiek inormacijos apie burunduka.
(informacija is www.kika.lt)
Apibūdinimas:
Kūno ilgis: 6 – 15 cm
Suaugusio gyvūno svoris: iki 150 g
Mityba: burundukus šerkite specialiai burundukams-graužikams skirtu pašaru. Burundukas su pasigardžiavimu graužia visų rūšių riešutus, giles. Avižiniai dribsniai, saulėgrąžos, grūdai, vaisiai, uogos - tai burunduko racionas. Kartu su sausu ir žaliu maistu burundukui dar reikalingi gyvulinės kilmės baltymai, kuriuos gyvūnėlis gauna ėsdamas kiaušinius, žalią mėsą ir vabzdžius. Vaisius ir žalią maistą reikia kruopščiai nuplauti arba nulupti žievę. Netinka migdolai. Tad prieš duodami pašarą įsitikinkite, kad migdolų nebūtų jo sudėtyje. Nepamirškite vitamininių maisto papildų. Narve būtinai turi būti specialiai graužikams skirtų kreidų bei druskos.
Priežiūra: laikant burunduką namuose būtinas didelis narvas, kad žvėrelis galėtų laisvai jame judėti. 1 m. ilgio, 1 m aukščio ir 50 cm pločio – tai minimalūs narvelio išmatavimai vienam burundukui. Jis labai mėgsta laipioti į viršų, todėl narvelio aukštis turėtų būti ne mažesnis nei 1m. Viduje reikia įrengti kopetėles, kuriomis žvėrelis galėtų laipioti. Narvelyje reikia namelio, skirto burundukui miegoti, kurio minimalus dydis turi būti 15x15x15 cm. Kad būtų patogiau narvelį išvalyti, galima padaryti ištraukiamą dugną. Ant narvelio grindų paberkite kraiko. Burunduką reguliariai reikia išleisti iš narvelio, kad jis galėtų pabėgioti laisvėje. Kitaip gyvūnėlis narvelyje pradeda šokinėti nuo grindų ant sienų, nuo sienų ant lubų ir vėl žemyn. Toks elgesys rodo, kad žvėreliui trūksta erdvės. Taip pat narvelyje turi būti pakabinama gertuvė, prikabinamas arba pastatomas sunkus dubenėlis, kad graužikas jo neapverstų. Narve būtinai palaikykite tvarką, nepalikite maisto likučių ar pan., nes tai gali pakenkti gyvūno sveikatai.
Veisimasis: burundukų poravimosi metas yra balandžio mėnesį. Patelės tam, kad prisiviliotų patinėlį skleidžia garsus panašius i švilpimą. Tuo laiku išbrinksta patinėlio sėklidės. Po tokios patelių ir patinėlių medžioklės prasideda kopuliacijos periodas. Mažylius patelė nešioja 30-32 dienas. Paprastai gimsta 3-5 mažyliai. Mažyliai gimsta akli ir visiškai pliki, tačiau jau po 2 savaičių jie turi gražų dryžuotą kailiuką. Maždaug apie 20-tą gyvenimo dieną burundukai praregi, o po 4-5 savaičių, kai pasibaigia maitinimo laikotarpis, jie pirmą kartą išlenda iš urvo. Lytiškai burundukai subręsta sulaukę 11 mėnesių, o poruojasi tik kitų metų balandį.
(informacija is www.augintinis.lt)
Sibirinis burundukas (Tamias sibiricus)
Karalystė: Gyvūnai
Tipas: Chordiniai
Potipis: Stuburiniai
Antklasis: Amniotai
Klasė: Žinduoliai
Būrys: Graužikai
Šeima: Voveriniai
Pošeimis: Tikrosios voverės
Gentis: Burundukai
Gyvenimo trukmė: 5-6 metai.
kūno ilgis: 12-18 cm.
Burundukai protingi gyvūnai. Tačiau jie yra sunkiau prijaukinami.
Sibirinis burundukas yra visaėdis. Jis minta daržovėmis, medžių
pumpurais,krūmų šakelėmis,grybais,riešutais,uogomis, taip pat kviečiais ir avižomis.
Sibiriniai burundukai slepia maistą 5-8cm po žeme.
Skleidžia įvairius garsus , taip pat ir cypsėjimą, kuris labai panašus į paukščių.
Kadangi gamtoje jie gyvena medžiuose, jiems reikia didelio ir aukšto narvo.
Narvas turėtų būti 120x92x92 cm.
Narve turėtų būti įtaisyta daug šakų ir slėpimosi lizdelis (puikiai tinka vidutinių papūgų).
Narvo dugną galima iškloti medžio drožlėmis arba presuotomis medžio pjuvenų granulėmis.
PRIKABINTI FAILAI
burundukas.jpg (24.63 KiB) Peržiūrėta 499 kartus(ų)
-tadas-
Pranešimai: 146
Užsiregistravo: 20 Gru 2008 14:19
Burundukas
2 pranešimai(ų)
• Puslapis 1 iš 1
2 pranešimai(ų)
• Puslapis 1 iš 1
‹ Įvairūs ‹ Gyvūnai |