Šafranas, alyvuogės ir jūros gėrybės.
Čiobreliai, raudonėliai, petražolės, česnakai ir, žinoma, prieskonių karalius šafranas aitriai kutena kiekvienos ispanų šeimininkės nosį. Tai priedai, kurie ne tik suteikia patiekalui puikų aromatą, bet ir reguliuoja medžiagų apykaitą, gerina sveikatą. Ispaniškus pietus sunku įsivaizduoti ir be alyvuogių.
2. Meksikos virtuvė
Meksikiečių virtuvėje suderinta stulbinanti įvairovė prieskonių. Indėnų virtuvės savitumas kartu su ispanų, azijiečių ir rytiečių virtuvių aromatais.

3. Graikijos virtuvė
Graikų virtuvė yra paremta „Viduržemio jūros triada“: kviečiais, alyvomis ir vynu, kurie vartojami ir kitose virtuvėse. Plačiai valgomos įvairios kvietinės duonos, nors miežiai auginami taip pat. Alyvuogės ne tik marinuojamos, bet iš jų gaminamas ir vienas pagrindinių produktų – alyvų aliejus.Svarbiausios daržovės yra pomidoras, baklažanas, bulvė, paprika, pupa, okra, svogūnas, kopūstas, špinatas. Tradiciškai labai nedaug naudota mėsa (jei naudota, daugiausia aviena ir ožkiena), o pagrindinis baltymų šaltinis buvo pienas ir žuvis. Virtuvei būdingi gausūs pieno produktai, ypač sūris.

4. Norvegijos virtuvė
Iš mėsiškų valgių labiausiai vertinami mėsos pyragai – riešuto dydžio maltos jautienos kukuliai, valgomi su virtomis bulvėmis, troškintais žirneliais arba kopūstais, bruknėmis ir tirštu grietinės padažu, taip pat ėriena su troškintais kopūstais. Nuo seno gaminami senolių patiekalai – fermentuota žuvis, rauginto pieno sūris, ėrienos šonkauliukai.

5. Kita