
Ukrainos gyventojai gali netekti galimybės naudotis interneto telefonija. Reikalas tas, jog ukrainos operatoriai staiga pamatė „Skype“ programose grėsmę savo verslui. Pirmosios susirūpino perėjimu iš fiksuoto ir mobilaus ryšio į IP telefoniją kompanijos „Transtelecom“, „MegaFon“ ir „Altimo“. Liepos 21 dieną įvyko Telekomunikacijų ir informacinių technologijų komisijos susitikimas su Ukrainos Pramonininkų ir verslininkų sąjunga, skirtas spręsti problemą dėl interneto telefonijos. Susitikime buvo pažymėta, jog dėl „VoIP“ paslaugų augimo didžiosios dalies telefoninių pokalbių valstybė negalės kontroliuoti, todėl iškils saugumo klausimas. Verslininkai taip pat mano, kad Ukrainos valdžios institucijos turi užtikrinti vidaus telekomunikacijų operatorių saugumą, nes didžioji dalis Ukrainos teritorijoje veikiančios IP telefonijos yra kilusi iš užsienio.
Remiantis „TeleGeography“ skaičiavimais, 2008 metais VoIP pokalbiai išaugo 41 proc. ir užėmė 8 proc. šalies pokalbių rinkos. Numatoma, jog 2015 metais VoIP telefonija gali susilyginti su visais fiksuoto ryšio ir mobiliaisiais operatoriais, o tai sukels nesaugumą ir greitą fiksuoto ir mobilaus ryšio operatorių pelno kritimą.
Telekomunikacijų bendrovės kitose šalyse taip pat stengiasi apsaugoti savo rinkas nuo VoIP operatorių. Pavyzdžiui, daugelis šalių draudžia naudoti „Skype" mobiliuosiuose įrenginiuose. Pirmasis „MegaFon“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Valerijus Yermakov sako, kad Rusijos operatoriai gali rinktis ar kovoti su VoIP paslaugomis, ar patiems pradėti teikti analogiškas paslaugas. Galiojantys teisės aktai Ukrainoje kol kas sulaiko VoIP vystymąsi: operatoriams draudžiama naudoti internetą pokalbių perdavimui tarp paprastų telefonų.