Kompiuteriai Svetainės kūrimas

SEO faktoriai

        

Ignas M.

Savininkas
 
Pranešimai: 2262
Kaunas

 0.00 Lt

Standartinė » 2007 Bir 28, 14:37

SEO - tai puslapio optimizavimas paieškos sistemoms. Šiais laikais tai turbūt pagrindinis lankytojų šaltinis jūsų svetainei.

Paveikslėlis

Taigi pabandysiu paaiškinti į kokius faktorius atsižvelgia Google žiūrėdama į kurią vietą Jus pastatyti savo paieškos sistemoje. Šiame straipsnyje bandysiu kalbėti tik apie vidinį SEO (tinklapio optimizavimą paieškos sistemoms). Žinoma, atlikę gerai savo puslapio optimizavimą paieškos sistemoms galite tikėtis aukštų rezultatų tarp nepopuliarių keywordų (raktažodžių). Tačiau tarp populiarių raktažodžių jau bus reikalingas ir Off-Page optimizavimas (atgalinės nuorodos (backlinkai) ir t.t.) Bet apie tai kitą kartą.

Rašysiu viską tokia tvarka: eilės numeris reikš svarbą, kaip Google į tai atsižvelgia, paskui eis pats faktorius ir galų gale paaiškinimas, kaip viską teisingai atlikti, jog nepersistengtumėte ir neatbaidytumėte Google nuo savo tinklapio.

1. Raktažodis domene
Domenas labai svarbus. Jeigu Jūsų domenas bus pvz krepsinis.lt, o straipsnius rašysite apie futbolą, galite nesivarginti užimti aukščiausių vietų Google. Pirmas domeno žodis svarbiausias antras mažiau svarbus ir t.t.

2. Raktažodis adrese
Jeigu jūsų puslapis apie krepšinį ir straipsnis apie žaidėją Arvydą Macijauską, tai geriausia, jog Jūsų adresas būtų krepsinis.lt/Arvydas_Macijauskas.html, o ne koks krepsinis.lt/zaidejas_nr1.html.

3. Raktažodis Title
Priklausomai nuo to, kokį raktažodį pasirinkote puslapyje, jį būtinai įdėkite ir į Title. <title>Raktažodis</title>. Jis turėtų būti patalpintas tarp <head></head>. Title netūrėtų būti ilgesnis nei 60 simbolių ir netrumpesnis nei 10. Nenaudokite jokių specialių simbolių.

4. Raktažodis Description meta žymėje (tage)
Description meta tag neturėtų būti ilgesnis nei 200 charakterių. Google mažai atsižvelgia į šį faktorių, tačiau MSN ir yahoo į jį žiūri šiek tiek labiau.
<meta name="description" content="PUSLAPIO APIBŪDINIMAS" />

5. Raktažodis Keyword meta žymėje (tage)
Keyword meta tagas turėtų būti ilgesnis, nei 10 žodžių. Kiekvienas žodis, kurį panaudojate keyword meta tage turėtų atsirasti ir Jūsų straipsniuose bent po vieną kartą. Joks žodis neturi kartotis daugiau nei 2 kartus. Jeigu bus kitaip, Google gali pagalvoti, jog tai yra spamas (kenkimas).
<meta name="keywords" content="RAKTAŽODŽIAI" />

6. Raktažodžiai body tekste
Raktažodžiai Jūsų tekste turėtų sudaryti tarp 5% ir 20% viso teksto, priklausomai nuo teksto ilgio. Kuo ilgesnis straipsnis, tuo šis procentas turėtų mažėti. Nepersistenkite, nes galite būti pavadinti spameriais (kenkėjais).

7. Raktažodis tekste
Jeigu norite patekti su vienu raktažodžiu aukštai google, pavyzdžiui ne su žodžiais "pokerio taisyklės", o tik žodžiu "pokeris", tai šitas žodis turėtų sudaryti kažkur 1%-6% visų tekste panaudotų žodžių.

8. Raktažodžiai H1, H2, H3
Norėdami atsidurti aukštai Google, panaudokite savo raktažodžius <h1>raktažodis</h1> pačiame teksto viršuje. Google tai dievina. Kartais tai atrodo negražiai, tačiau Google grožio nereikia.

9. Raktažodžių dydis
Savo raktažodžius tekste galite netgi išryškinti. Google į tai atsižvelgs. Strong - tas pats kaip bold, italic - tas pats kaip emphasis.

10. Raktažodžių suderinamumas
Tiesiogiai gretimi raktažodžiai yra geriausia.

11. Raktažodžių eiliškumas
Jei žmonės ieško raktažodžio "Arvydo Macijausko Biografija", tai jūsų raktažodžiai taip ir turėtų būti išdėlioti, o ne "Biografija: Arvydas Macijauskas". Pagalvokite kuria tvarka daugiausia žmonės įves tokius raktažodžius Google, lygiai taip pat turėtumėte pasielgti ir Jūs.

12. Raktažodžių padidinimas
Gali būti svarbu puslapio viršuje, paryškintas, dideliu šriftu.

13. Raktažodžiai ALT tekste
ALT yra naudojamas nuotraukose. Kai užvedate pelę ant nuotraukos ir matote kokį tai tekstą, tai yra ALT tekstas. Nerašykite jame nesusijusių su tekstu raktažodžių, Google tai traktuos kaip spamą.

14. Raktažodžiai tarp puslapio adresų
Pvz. žmogus skaito straipsnį Arvydo Macijausko Biografija, ir Jūs apačioje norite patalpinti nuorodą, grįžti atgal prie visų biografijų. Geriau šiame puslapyje būtų rašyti Išeiti iš puslapio Arvydo Macijausko Biografija. Kodėl? Nes Jūs dar kartelį panaudojote savo raktažodžius Arvydo Macijausko Biografija.

15. Raktažodžiai į kito puslapio adresus
Žiūrėkite 14ą, jei turite galimybių įkomponuoti ir čia savo raktažodžius tai taip ir padarykite.

16. Ar visos nuorodos veikiančios?
Visos nuorodos tarp Jūsų puslapių turi būti veikiančios. Jeigu nesukurėte dar kažkokio puslapio tai į jį linko savame puslapyje ir nedėkite. Kai bus straipsnis dėkite ir adresą į jį pvz iš pagrindinio puslapio. Ar visos nuorodos tarp Jūsų puslapių yra veikiančios galite patikrinti šia priemone: http://www.dead-links.com/ .

17. Trijų nuorodų sistema
Naudokite neilgesnę, nei trijų nuorodų sistemą. Nedarykite, kad iš pirmo puslapio nuoroda vestų į antrą, iš antro į trečią, o iš trečio dar ir į ketvirtą.

18. Vidinės nuorodos tarp nepagrindinių puslapių
Jeigu žmogus skaito straipsnį, tai šalia straipsnio įdėkite nuorodą "Kitas straipsnis", o kitoje pusėje "Buvęs straipsnis", tokios nuorodos turėtų padėti.

19. Nuorodos į svetimus puslapius
Nedėkite nuorodų į prastus puslapius. Nedėkite nuorodų į nelegalius puslapius ar puslapius, kuriuos Google jau išmetė (išbanino). Taip pat nepatartina talpinti nuorodų į puslapius, skirtus suaugusiems.

20. Nuorodos į svetimus puslapius 2
Geriausia būtų, kad Jūsų įdėtos nuorodos vestu į tinklapius, kurie yra panašios tematikos, kaip ir Jūsų tinklapis.

21. Nuorodos į svetimus puslapius 3
Jei įdėjote nuorodą į kitą puslapį, tai geriau jį įdėkite ilgam laikui. Nekeiskite nuorodų dažnai.

22. Nuorodos į svetimus puslapius 4
Kartas nuo karto patikrinkite, ar Jūsų nuorodos į kitus puslapius vis dar veikia. Jei neveikia, jas būtinai pašalinkite.

23. Nuorodos į svetimus puslapius 5
Google nuostatos sako, kad Jūsų tinklapis negali turėti daugiau nei 100 nuorodų į kitas svetaines. Tačiau realiai šis skaičius gali būti iki 300, bet nepersistenkite.

24. Aukščiausio lygio domenai
Naudokite tik aukščiausio lygio domenu. Niekada nenaudokite subdomenų.
.gov - aukščiausio lygio domenai
.edu ir .org - aukšto lygio domenai
.com - paskutiniu metu šio lygio domenų vertė yra smukusi, nes jie yra pakankamai pigūs, todėl daug SPAM puslapių naudoja .com galūnes.
.info - nors ir labai pigūs, tačiau ganėtinai geri domenai.

25. Failo dydis
Jūsų vieno puslapio dydis neturėtų viršyti daugiau, nei 100KB. Žinoma, kartais to nepavyks išvengti talpinant įvairiausias nuotraukas ar filmukus, tačiau stenkitės padaryti, kad Jūsų puslapis "svertų" kuo mažiau. Geriausia, jei puslapis būtu iki 40KB dydžio.

26. Nenaudokite specialių simbolių
Nenaudokite įvairiausių specialių simbolių savo adresuose. Visokie ženklai, kaip %^$&#* Google yra nepriimtini, jei jie yra Jūsų URL adrese.

27. Pastovus atnaujinimas
Savo puslapį pastoviai atnaujinkite. Ne tik jį sukurkite ir kelkite lankomumą. Kartas nuo karto įdėkite naujienų, bent porą kartų per savaitę.

28. Senų puslapių atnaujinimas
Senus puslapius irgi nors ir retai, tačiau atnaujinkite. Pasistenkite juos papildyti nauja informacija, ar įdėti kažkokių naujų paveikslėlių, jei tai yra įmanoma.

29. Naujos vidinės nuorodos
Pastoviai įdėkite naujų vidinių puslapių. Na, tikriausiai čia suveiktų ir 27 taisyklė.

30. Susumuojant atnaujinimą
Google mėgsta pastovų puslapio atnaujinimą. Mėgsta kai jis yra papildomas vis nauja informacija.
Frequent updates = frequent spidering = newer cache

31. Puslapio temiškumas
Patarčiau puslapius daryti vienos tematikos. Puslapių apie viską yra pakankamai. Stenkitės pasirinkti vieną temą ir savo puslapį daryti tik vienos tematikos. Tai nėra pats svarbiausias faktorius, tačiau tikrai ganėtinai svarbus.

32. Adreso ilgis
Nedarykite ilgų adresų. Nors Internet Explorer naršyklė ir leidžia įvesti net 2000 simbolių, tačiau Jūs turėtumėte pasistengti, kad jūsų adresai būtų kuo trumpi, neilgesni nei 100 simbolių.

33. Puslapio dydis
Kuo didesnis Jūsų puslapis, tuo geriau. Kalbu ne apie puslapio "svorį", tačiau apie informacijos kiekį. Google mėgsta didelius puslapius.

34. Svetainės amžius
Kuo senesnis Jūsų domenas ir visas puslapis, tuo aukščiau jis stovi Google. Kartais Jums bus sunku aplenkti senus puslapius Google pozicijose, nors Jūsų SEO ir bus atliktas daug patikimiau ir tobuliau.
Galima prisiminti anglišką posakį ir pritaikyti jį Google:
"Google patent - Old is best. Old is Golden."

Tikiuosi straipsnis padės suprasti, į kokius faktorius turėtumėte atsižvelgti kurdami savo puslapį. Sėkmės.


Teksto autorius: Markas

Profesionalios SEO paslaugos

--------------------------------------


INferno

Lankytojas
 
Pranešimai: 2

 96.80 Lt

Standartinė » 2007 Rgp 16, 12:51

Marko prasymu publikavau si straipsni savo bloge...
Susilaukiau ne vieno komentaro apie taisytinas tezes ;)

Likido

Lankytojas
 
Pranešimai: 1

 24.20 Lt

Standartinė » 2007 Spa 16, 23:49

kaip man daug infos :D

wongerlt

Lankytojas
 
Pranešimai: 3

 151.00 Lt

Standartinė » 2011 Rgp 15, 18:03

turiu puslapi klipai.eu
jame dedu vaizdo klipus:
kiekvienas puslapis turi atskira keywords:
pagrindinis puslapis:
Kodas: Pasirinkti visus
<meta name='description' content='Klipai,-,Video,Muzika,Albumas,Juokingi,Prikolai,Bajeriai' />
<meta name='keywords' content='klipai, klipas, muzikos klipai, video klipai, muzikiniai klipai, juokingi klipai, vaizdo klipai, auto klipai, pramogos, klipai parsisiusti, klipai download, video klipas, video muzika, video reklama, video programa,juokingi vaizdai' />


iejas i klipa:
pvz.:
nuoroda: http://klipai.eu/klipas/Eminem/White_America,k1350
Kodas: Pasirinkti visus
<meta name='description' content='Autorius: Eminem , Pavadinimas: White America,Video,Klipai,Muzika,Muzikiniai,Music' />

<meta name='keywords' content='Eminem,-,White,America,Prikolai,Klipai,Juokingi,Muzikiniai,Video' />

Ka blogai darau? ir ka daryt kad pasiekciau aukstesne vieta su raktazodziu klipai?

Vartotojo avataras

Sasha

Patyręs forumietis
 
Pranešimai: 723
Šakių raj.

 4,903.31 Lt

Standartinė » 2011 Rgp 19, 00:18

Nelabai supratau esmę :|

THa KeinuX

Forumo gyventojas
 
Pranešimai: 1200
Sun-City

 0.00 Lt

Standartinė » 2011 Rgs 25, 13:10

Priedas prie Igno pranešimo:
http://kodai.manualai.lt/seo.html

Įrankis tikrinti pagal ką jus seo ras greičiau :)

Vartotojo avataras

АКА

Lankytojas
 
Pranešimai: 8
Vilnius

 256.09 Lt

Standartinė » 2012 Lie 06, 17:35

Tikrai dekingas, tai ko reikėjo. :up:

epsonis

Lankytojas
 
Pranešimai: 13

 273.00 Lt

Standartinė » 2013 Vas 03, 14:03

Gal kam pravers :D

svoloth

Lankytojas
 
Pranešimai: 2

 126.00 Lt

Standartinė » 2013 Lie 28, 10:40

Mano staipsnis. Perspėju labai ilgas
http://mockaitis.eu/117-seo-optimizavimas/

dariusi

Lankytojas
 
Pranešimai: 1

 113.00 Lt

Standartinė » 2015 Kov 24, 18:05

Iš esmės reiktų vengti visų esančių internete pamokų, arba jas atidžiai prasitestuoti. Pritaikykite ir žiūrėkite ar davė naudos ir dėkite pliusą ar minusą vienam ar kitam faktoriui.

Asmeniškai aš apsilankiau seo mokymuose ir galutiniame rezultate mokėjau atsirinkti kur gera kur bloga informacija ir išmokau puikiai optimizuoti savus projektus. Sėkmės mokantis ;)

Vartotojo avataras

Iive

Apšilinėjantis
 
Pranešimai: 46

 968.00 Lt

Standartinė » 2015 Gru 04, 15:05

Kažką yra tekę girdėti apie seo, bet tai visko suprasti nepavyko. Tokios diskusijos ir įvairūs straipsniukai man labai patinka, dėka to žmonės sužino kas yra profesionalios seo paslaugos. Super.

Bilger

Lankytojas
 
Pranešimai: 1

 113.00 Lt

Standartinė » 2017 Sau 04, 20:19

Blogas apie skaitmeninį marketingą: http://bilger.lt

pipsov

Lankytojas
 
Pranešimai: 3

 126.00 Lt

Standartinė » 2017 Vas 18, 21:35

Gal kam bus naudinga seo konsultacijos verslui

Pumputis

Lankytojas
 
Pranešimai: 2

 130.00 Lt

Standartinė » 2017 Bal 28, 16:45

Manyčiau, kad šis guide yra detalesnis ir labiau šviežias :
http://www.universalusmeistras.lt/seo-paslaugos/seo-optimizavimas/

SEO optimizavimas reikalauja labai daug žinių :)

Vartotojo avataras

radianas

Lankytojas
 
Pranešimai: 19

 471.99 Lt

Standartinė » 2017 Bal 29, 19:01

Prie to pačio, keli įrankiai pasitikrint savo svetainių vidinį ir išorinį seo

Parodo vidinį seo optimizavimą svetainių, meta žymes, jų ilgius, http statusą, raktažodžių tankį, ir pan. - http://www.seoworkers.com

Daug visko parodo - title ilgius, meta žymių ilgius - simb. skaičius, H1,2,3,4 žymų skaičių, raktažodžių tankį turinyje, alt atributus - ar visi pavekslėliai turi alt pavadinimus, kiek veda iš puslapio išorinių nuorodų, su robots.txt ir sitemap ar viskas gerai, kaip pritaikytas puslapis mob. įrenginiams, puslapio užkrovimo greitį, ir dar ten visokių. Neblogas įrankis visai https://www.woorank.com

Atgalinių nuorodų skaičiaus įrankis, įvedi url ir po kelių min parodo sarašą atgalinių nuorodų ir iš kokių domenų - http://www.backlinkwatch.com

Šitą reikia atsisiust, yra pakas: seo-spyglass – atgalinių nuorodų ataskaita, ilgai generuoja, bet daug parodo. rank tracker – padaro ataskaitą pozicijų pagal raktažodžius, daug galima tikrint. website auditor – ataskaita svetainės klaidų, vidinio seo. man patiko, laiks nuo laiko prasiskenuoju - http://www.seo-spyglass.com

Šitas geras, daug visko rodo. Nemokomoj versijoj ribotai, bet funkcijų daug. Atgalinės nuorodos, ref domenai, naujos ir prarastos nuorodos, pozicijos pagal raktažodžius, nofolow ir dofolow, pagrindiniai konkurentai, soc like, anchor tekstą procentaliai, ir dar daug visko. viską gražiai pateikia grafikais, vertas dėmesio - http://ahrefs.com


Straipsnis šioks toks apie seo - http://www.verslosavaite.lt/index.php/E ... oogle.html


Šioks toks straipsnis apie Google algoritmus „Possum“ bei „Penguin 4.0“ - http://www.smartseo.lt/google-algoritmu ... ujinimams/


Keli būdai gauti naudingų nuorodų - http://seoreklama.lt/2014/02/23/9-budai ... u-nuorodu/


10 SEO faktorių, norint iškilti Google paieškoje - http://elpinigelis.lt/index.php?/topic/ ... C5%A1koje/Kompiuteriai Svetainės kūrimas

cron
 
Dabar prisijungę

Šiuo metu prisijungę 0 narių :: 0 registruotų, 0 slaptų ir 0 svečių
Daugiausia vartotojų (812) buvo 2020 Bal 28, 22:08

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių