Įvairūs Straipsniukai

Nauja mada – sveikatą saugantys baldai

        

Standartinė Enrikuske » 2009 Spa 28, 19:43

Ekologija ir sveikas gyvenimo būdas per krizę ne tik nenunyko, bet tapo dar aktualesni. Žmonės kaip niekad atidžiai renkasi į ką vertą investuoti, o į ką ne. Tarsi iš naujo atradome seną tiesą, kad sveikata – didžiausias mūsų turtas. Ši tendencija pamažu užkariauja ir baldų pramonę. Nors daugelis dizainerių jau senokai pakankamai daug dėmesio skyrė ne tik išskirtiniam dizainui, bet ir ekologijai, dabar pamažu žvilgsnis krypsta ir į susirgimų prevenciją. Juk tarp baldų sukamės kone visą dieną.

Kaip sėdime – tokia ir sveikata

Šiais laikais judame gerokai mažiau nei mūsų seneliai. Didžiąją dienos dalį praleidžiame sėdėdami: kontoroje prie rašomojo stalo, namie prie pietų stalo ar minkštasuolyje. Metai iš metų netaisyklingos sėdėsenos pamažu deformuoja stuburą, o dėl stuburo slankstelių išvaržos užspaustų nervų pradeda kamuoti stiprūs nugaros skausmai. Tačiau gydytojai perspėja, kad netinkami baldų išmatavimai gali pakenkti net ir kraujotakai.

„Ilga darbo metų praktika parodė, kad įvairios kraujotakos ligos vyresniame amžiuje kyla dėl netaisyklingos sėdėsenos. Pavyzdžiui, pernelyg sulenkus kelius ar kirkšnis – užsispaudžia kraujagyslės ir kraujas negali normaliai pratekėti“, – pasakojo profesorius, kardiochirurgas Ryszard Kalawski.

Jis kartu su Poznanės gamtos universiteto baldų dizaino katedros inžinieriumi Jerzy Smardzewski konsultavo baldų gamintojus, sukūrusius sveikatą puoselėjančių baldų liniją valgomajam ir darbo kabinetui. Pasak specialistų, baldų dizainą būtina derinti prie optimaliausių matmenų sveikatai, o ne atvirkščiai.

Pagal taisyklingos sėdėsenos vadovą, kojas reikia laikyti lygiagrečiai tiesiai, su grindimis sudarant 90º kampą, šlaunis taip pat būtina laikyti lygiagrečiai sudarant 90º kampą, o atlošas turi remtis į juosmenį nugaros srityje. Taip nebus per daug apkrautas stuburas ir nesutrikdyta kraujotaka.

Alfa.lt

--------------------------------------

   

gerdunka222

Įsijaučiantis
 
Pranešimai: 84

 1,650.55 Lt

Standartinė » 2019 Geg 08, 12:26

Dabar ekologija sklando visur, norisi kuo labiau išsaugoti žemę, bet ne visada išeina. Ne visiems išeina nusipirkti baldus gera kaina, tenka paieškoti ir ne tokių ekologiškų variantų, plius nusipirkus kokybiškus, naudojant daug metų, gaunasi kaip ir ekologiška, gi neišmetame.

Manlin

Lankytojas
 
Pranešimai: 11

 249.00 Lt

Standartinė » 2019 Lie 30, 08:47

Pagrindas turėtų būti patogūs baldai darbe, nes gi ten prasėdime didžiąją dienos dalį. Reikia spausti darbdavius, kad ofisui nupirktų gerus ergonomiškus baldus, tada be skausmų iki gilios senatvės išgyvensim.Įvairūs Straipsniukai

cron
 
Dabar prisijungę

Šiuo metu prisijungę 0 narių :: 0 registruotų, 0 slaptų ir 0 svečių
Daugiausia vartotojų (812) buvo 2020 Bal 28, 22:08

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių