Įvairūs Mistika

Burimas runomis

        
Vartotojo avataras

Area51

Patyręs forumietis
 
Pranešimai: 594

 7,571.61 Lt

Standartinė » 2007 Geg 20, 19:37

Burimas runomis

Paveikslėlis
Visgi teisus ir tie, kurie teigia, jog ilgus amžius runu ženklai buvo naudojami ne tik kaip rašto, bet ir kaip burimo, kerejimo priemone. Kiekviena runa yra ne tik simbolis, reiškiantis kažkoki garsa kalboje, bet turi ir atskira "magiška" reikšme, tuo futhark'as skiriasi nuo kitu abeceliu. Pvz. lietuviu kalboje pirmosios raides "a", "b" ir "c" pacios savaime nereiškia nieko, tuo tarpu pirmosios raidyno runos "f" (fehu), "u" (uruz) ir "th" (þurisaz) atitinkamai reiškia "galvijai", "stumbras" ir "milžiniškas". Savo reikšmes turi visos runos, kurias interpretuodamas besiburiantysis gauna neva teisingus atsakymus i užduodamus klausimus.


Paveikslėlis
Runa Fehu
Germaniškasis variantas: fehu, reiškia galvijai, nuosavybe;
Gotiškasis variantas: fa, reikšme galvijai, nuosavybe;
Sen. anglosaksu: feoh, reiškia galvijai, pinigai;
Sen norvegu: fe, reikšme galvijai, pinigai, auksas;
Galu: feum, reiškia reikme.
Orientuojantis i štai toki šios runos vertima, runa interpretuojama kaip sekmes, turtingumo ženklas.

Paveikslėlis
Runa Uruz
Germaniškasis: uruz - stumbras;
Gotiškasis: urus - stumbras;
Anglosaksu: ur - bulius;
Sen. norvegu: ur - lietus, dulksna, šlakas;
Norvegu: urokke - kietas, tvirtas;
Galu: nera.
Pagal laukine, nepažabota stumbro galia runa yra igijusi jegos, galimybiu reikšme.

Paveikslėlis
Runa Ansuz
Germanu: ansuz - dievas;
Gotiškasis: ansus - runu dievas;
Sen. anglu: os - dievas, burna (anga);
Sen norvegu: ass - dievas, upes žiotys, burna;
Galu: an - cia, šis kelias.
Ši runa simbolizuoja burna - kalbejima, ji interpretuojama kaip žinios, mokslas, naujienos.

Paveikslėlis
Runa Raidho
Germanu: raidho - vežecios, kelione;
Gotiškasis: raidha - vežecios, kelione;
Sen. anglu: rad - kelione, kelias;
sen. norvegu: - reidh - kelione, kovos vežimas, griaustinis;
Galu: ruig - siekti kažko.
Ši runa reiškia vežima, keliavima, ji interpretuojama kaip fizine arba dvasine kelione, pokyciai.

Paveikslėlis
Runa Kenaz
Germanu: kenaz - fakelas, deglas;
Gotiškasis: kusma - išsiputimas, padidejimas;
sen anglu: cen arba ken - fakelas, deglas;
sen norvegu: kaun - žaizda, skaudulys, gincas;
galu: ken - žinoti.

Ši runa interpretuojama kaip šviesa, žinios, menas, artistiškumas.

Yra keletas burimo runomis budu:
1. Vienos runos metimas. Užduodamas vienas konkretus klausimas ir iš maišelio su runomis traukiama viena runa, pagal kurios reikšme bandoma sukurpti kažkoki atsakyma.
2. Triju runu traukimas (Norn). Iš maišelio viena po kitos traukiamos runos. Pirmoji reiškia praeiti, antroji dabarti, o trecioji - nesunkiai galima atspeti, ka.
3. Romos metodas. Ši metoda savo veikale "Germania" apraše Tacitas. Tai tas pats "triju runu metimo" metodas, tik šiek tiek pakeistas pridedant keleta ritualiniu detaliu. Burimui reikia gauti (išsidrožti) iš vaisingo medžio runas, jas sumaišius išberti ant balto patiesalo ir iš visos kruvos išsitraukti tris atsitiktines. Galima jas interpretuoti kaip visuma arba atskirai, kaip aprašyta "norn" metode.
4. Devyniu runu metimas. Kaip manoma, šis burimo metodas duoda išsamiausia atsakyma i užduota klausima. Iš maišelio su runomis išgriebiamos atsitiktines devynios runos ir paberiamos ant stalo. Didžiausias demesys tenka centrinei atsivertusiai runai. Greta atsivertusios runos papildo centre esanti ženkla, o jei gula šalia viena kitos - sustiprina bendra savo reikšme.

Buvo manoma, kad kerai gali ir padeti, ir pakenkti, palaiminti ir prakeikti, pagydyti ir susargdinti. Todel susirgus, žiniuonis prie ligonio gulto giedodamas burtu giesmes (galdr), vapedamas užkeikimus, lankstydamasis taip, kad atitiktu reikalingos runos forma ir vadovaudamasis runu ženklais gydydavo visas ligas, pradedant kraujo užkretimu ir baigiant impotencija. Priimant kudiki runos budavo užrašomos gimdyvei ant rankos, toks gimdymas turejes buti sekmingas. Kad poveikis butu tikresnis, runos budavo užrašomos po kelis kartus (tarsi skaiciu magija), atbulai arba krauju. "Sigrdryvos kalbose" (Vyresnioji Eda) rašoma, kokios runos tinka gydymui:

"Runas gydomasias
Tau reikia pažinti,
Jei žadi gydyt žaizdas;
Išrežk ant žieves jas
To medžio, kuris
šakas **** i rytus."

Mokyti žiniuoniai, aiškiaregiai runas ireždavo ant talismanu - magiškos formules neutralizuodavo priešu burtus tarsi savotiški "antikerai". Užrašytos ant ginklu padarydavo šiuos galingesniais, atnešdavo sekme mušyje, padedavo norint atsikratyti troliu, nykštuku ir juros slibinu. Runos galejo atšipinti ašmenis, nutildyti jura, numalšinti liepsnas, taip pat sušvelninti sielvarta ir suteikti ramybe, prišaukti mirti arba prikelti iš numirusiuju:

"Dvylikta (burtu daina) moku:
Jei medy matau
Negyveli ant virves vartantis,
Aš raižau ir paišau
Runas taip,
Kad lavonas atgyja
Ir kalba su manim". ("Aukštojo kalbos", Vyresnioji Eda)

Tarp visu surastu užrašu, kuriuos lingvistams pavyko iššifruoti, retai, bet pasitaiko ir užkeikimu. Vienas iš pavyzdžiu - Melareno ežere aptiktas raganos (volvos) burimu kaulas, abiejose pusese išraižytas magiška galia turejusiomis skleisti runomis. Iš užrašo pavyko nustatyti, kad vienam vikingui susirgus džiova, ragana užkeike kaula su liga ir liepe ji paskandinti ežero gelmese idant šis "nugaletu ant krutines isitaisiusia gyvate" (liga).

Daugiau kaip tukstanti metu, iki pat krikšcionybes ivedimo XIa., šie ženklai dažniausiai tarnavo kaip informacijos perdavimo priemone, o ne kaip burtu kauliukai. Tik isigalejus krikšcioniškajai kulturai, kai pažangesne lotyniškoji abecele išstume runas, šios buvo pradetos naudoti kaip burimo priemone. Runos ir toliau sutinkamos praktikoje, neretai kartu su krikšcioniškaisiais simboliais, iki pat XVIIa., kada viduramžiu bažnycia, noredama išnaikinti visus prietaru ir burtininkavimo likucius jas uždraude. Oficialiai draudimas isigalejo 1639 m. kaip bažnycios programos "Išvyti iš Europos velnia" dalis. Burejai buvo baudžiami, tad pasitrauke i pogrindi; nuo to laiko buvo prarastas tikrasis ženklu skaitymo "menas". Nors runos neišnyko, nera jokio patikimo istorinio aprašymo kaip jomis burti ir kaip interpretuoti. Vieninteliai tikri išlike rašytiniai šaltiniai yra faktiniai runu pavadinimai, taciau ju reikšmes, deja, nebuvo registruojamos iki krikšcioniškosios eros. Kartais sakoma, kad ženklu žinojimas perduodamas slaptai, taciau beveik neimanoma senovines tradicijas atskirti nuo šiuolaikiniu.

Šiandiena runos atgime iš naujo kaip simboliu sistema ir susilauke didžiulio populiarumo kaip burimo priemone. Manoma, kad runos gali parodyti ateiti, kad ženklu skaitymas naudingas dvasinio saves pažinimo aspektu. Be abejo, tai patikima tiek pat kiek ir bet kuris kitas metodas - runos kaip ir anagramos, burimo kortos ar pan., pasitarnauja savianalizei. Nera didelio skirtumo, kuria iš šiu priemoniu naudoti, jei nenori už busimus veiksmus prisiimti atsakomybes. Pasirinkimo našta tenka ne besiburianciajam, o akmens ar medžio gabaleliams, kuriuos visada galima apkaltinti, jei lukesciai neišsipildo taip, kaip noretusi. Juo labiau, kad NERA standartines runu interpretacijos, tad burimui nepasiteisinus pradine interpretacija visada galima pakoreguoti priderinant prie pasikeitusiu faktu. Kada pats sau esi orakulas, pranašyste gali pakreipti kaip patogiau. Nes kaip kitaip atsitiktinis pažymetu kaladeliu rinkinys gali kažka pasakyti apie žmogu ir jo ateiti?

Runu reikšmes yra tampriai susijusios su tu šiaures šaliu, kuriose jos buvo naudojamos, kultura ir istorija, bet koks kitoks ju interpretavimas yra spekuliatyvus. Skirtingai nuo, tarkim, burimo kortu, runos savyje turi rakta i senoves žmoniu pasaulejauta ir tikejima, žmoniu, kurie jas kure ir gyveno pasaulyje, kuri valde dvasios, dievai ir jegos, prarastos musu pasauliui ir nebežinomos musu protams

--------------------------------------


Vartotojo avataras

WhiteTie

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 394
Vilnius

 14,622.85 Lt

Standartinė » 2007 Rgs 05, 13:48

Vaikystėj turėjau ir aš runas pasidarius.

cracked

Įsijaučiantis
 
Pranešimai: 74

 3,619.90 Lt

Standartinė » 2007 Rgs 05, 16:23

Nueikit gal ispazinties.

Vartotojo avataras

WhiteTie

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 394
Vilnius

 14,622.85 Lt

Standartinė » 2007 Rgs 05, 21:33

Aha. Aš tikiu į Dievą, o ne į bažnyčią.

Multiki

Dalyvis
 
Pranešimai: 228
Panevezys

 6,654.90 Lt

Standartinė » 2007 Gru 27, 21:10

Netikiu sitais dalykais, nejau kazkokia kaladele kazka apie tave pasakys

Vartotojo avataras

Rouge

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 335
Panevėžys

 4,247.45 Lt

Standartinė » 2008 Bal 24, 12:30

as tai tikiu 8)

Vartotojo avataras

Gretutte

Patyręs forumietis
 
Pranešimai: 821
Kaunas

 33,271.90 Lt

Standartinė » 2008 Bal 24, 14:25

Kažkada mes su drauge jomis labai domėjomis, bet nieko gero tose runose nėra :)

nju

Lankytojas
 
Pranešimai: 1

 108.00 Lt

Standartinė » 2008 Bal 27, 22:01

kam medines kaladeles, kam kartono gabaleliai, kam stikliniai karoliukai... Skaitant atsakymus, susidaro ispudis, kad niekas dar nera ju pats pasidares, nera kiekvienos ju pergyvenes ir pajautes sio egregoro galios... Tai galinga jega, o ne zaidimai. Kas buna, kai su ja zaidziate? Ji daro ta pati... Ir tik geriausiu atveju.

Vartotojo avataras

Fayra

Dalyvis
 
Pranešimai: 223

 11,010.50 Lt

Standartinė » 2008 Bal 28, 18:53

nju nusisneki...
Jau kai pazais su tavim popieriaus gabalas....
Tai jau isvis....

Vartotojo avataras

Moniania

Įsijaučiantis
 
Pranešimai: 53
Druskinikai

 2,962.55 Lt

Standartinė » 2008 Bir 04, 17:34

manau kad netiki tie kurie niekada nebande jomis burtis. As turiu runas ir daug kartu jomis buriausi ir daug kartu jos pasake daug tiesos.

O ar kas nors bandete darytis talismanus is runu?

Vartotojo avataras

Strawberry Swing

Moderatorė
 
Pranešimai: 2621
Vilnius

 29,266.26 Lt

Standartinė » 2008 Bir 04, 17:36

Kortos, runos, dar visokios nesąmonės. Aš vos į Dievą tikiu, o jūs mane bandot įtikinti, kad kažkokios kaladėlės ar akmenukai (whatever) man kažką pasakys. Ai.. baikit išsidirbinėt.

Vartotojo avataras

augeboo

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 241
Panevėžys

 9,006.10 Lt

Standartinė » 2008 Bir 04, 17:44

Nesąmonė. aš jau kai Dievu netikiu, tai kaip kažkokiom kaladėlėm, popiergaliais ar stikliukais patikėsiu? Pfff... Nejuokinkit.

Vartotojo avataras

Moniania

Įsijaučiantis
 
Pranešimai: 53
Druskinikai

 2,962.55 Lt

Standartinė » 2008 Bir 05, 19:46

As irgi netikejau kol nepabandziau. be to niekas ir nevercia jusu tiketi

Ir siaip jei jau tos runos nieko nereiskia tai kodel tada jos isliko is senoves Egipto, Maju, Inku ir t.t. jei jos butu bevertes tai dabar tikrai niekas ju nezinotu ar bent jau nenaudotu.
Na bet cia tik mano nuomone

Vartotojo avataras

Vaida709

Įsijaučiantis
 
Pranešimai: 67

 2,164.80 Lt

Standartinė » 2009 Bal 08, 11:05

Aš nebandžiau, bet būtų įdomu, tačiau bijau :lol: :lol: :lol: :lol:

Nerijua

Lankytojas
 
Pranešimai: 1

 1.00 Lt

Standartinė » 2009 Rgs 26, 00:22

runos daromos tuo atveju kai pats esi pasiruoses jas pasidaryt, jomis tiket ir tiket ju galia, cia ne zaislas, ir nepakabukas, ar karoliai, jos galingos ir slepia savy senoves isminti, tiesas , kurias jus norit suzinot apie save, praeiti ateiti..... kaip jos veikia ir kodel pasako apie jus tiesas? jas darant, tikint jomis, zinant ju reiksme, i jas idedat dali saves, todel tas menkas medzio gabalelis igauna labai didele galia, nes joje esat jus, anksciau buvo israizytos runos dazomos krauju, kad turetu rysi tarp runos ir seimininko, senaves magai, samanai, burtininkai, visi jomis bure, kaip ir siuolaikiniai horoskopu sudarytojai, burejai, jie jomis remia, ir jomis as tikiu.....Įvairūs Mistika

 
Dabar prisijungę

Šiuo metu prisijungę 0 narių :: 0 registruotų, 0 slaptų ir 0 svečių
Daugiausia vartotojų (555) buvo 2010 Bir 02, 09:13

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių