Įvairūs Studijos, mokykla

Ar mokykla paruošia gyvenimui?

        

Sandra15

Apšilinėjantis
 
Pranešimai: 41

 595.80 Lt

Standartinė » 2010 Bal 14, 18:23

Paruošia, jeigu pats mokaisi ko moko :)

--------------------------------------


Vartotojo avataras

DcRee

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 245
Kaun...

 1,746.00 Lt

Standartinė » 2010 Bal 15, 17:02

Mokykla gyventi nemoko ir gyvenimui neruošia. Mokyklos tikslas yra paruošti ES standartus atitinkančius mokinius, kaip fabrikas gamina prekes pagal standartus. Skirtumas tik tas, kad fabrikas brokuotus gaminius išmeta... Gyventi mokiniai mokosi bendraudami su klasiokais, eidami su jais parūkyt ar panašiai. Šitaip jie ruošiasi kažkokiam savo gyvenimo būdui ateityje. Mokykla nebent gali išmokyti mandagumo, pareigingumo, bet tai mokoma jau pirmose klasėse ir ten daugiausia išmokoma apie gyvenimą, bet tikrai ne vyresnėse klasėse kaip per kokią chemiją, kurios žinių, kaip HCN stabto atp sintezę mitochondrijose, kaip skyla karbonatai ar nitratai, praktikoje panaudoti gali visai neprireikti, taigi, mokyklos pradinės klasės gali žmogų supažindinti kažkiek su gyvenimu, bet negali jo išmokyti gyventi, o toliau yra lavinama logika ir atmintis kalant visokį beprasmį istorinį ir kitokio pobūdžio šlamštą, tuo siekiant "prigaminti" kuo daugiau geresnių mokinių.

Vartotojo avataras

Miyuki.

Patyręs forumietis
 
Pranešimai: 610
Tokyo

 10,630.92 Lt

Standartinė » 2010 Bir 21, 13:39

ne visai paruošia, bet jei ne mokykla tai turbūt nė kiaušinio nemokėčiau išsikept. :D

Vartotojo avataras

And_me

®espect
 
Pranešimai: 2095
Vilnius

 667.38 Lt

Standartinė » 2010 Bir 21, 14:56

Šiek tiek paruošia, bet kaip Rūt sakė, tikrai ne visus.
Mokykloje galima išmokti ne tik skaičiuoti, skaityti ir visokių panašių ateityje reikalingų dalykų, bet ir bendrauti su kitais. Bet to juk nevisi išmoksta, būna tokių atsiskyrėlių ir panašių..
Taip pat yra sveika, jeigu kas nors iš tavęs šiek tiek pasityčioja (aišku, nedaug ir labai proto ribose), nes mokaisi būti ne toks jautrus, neimti visko giliai į širdį, atsikirsti.

Vartotojo avataras

Intec

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 367
Plungė

 7,908.12 Lt

Standartinė » 2010 Lie 27, 11:08

Net per PUPP šia tema kalbėjau, žinoma mokykla paruošia, tik dauguma nesupranta, kad neužtenka vien mokyklos indėlio, pats mokinys turi įdėti darbo ir tikrai paruoš.

Vartotojo avataras

xxKiWeexx

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 303
bham

 965.00 Lt

Standartinė » 2010 Rgp 03, 13:07

Siek tiek paruosia, bet turi ideti ir savo pastangu. Aisku mokykla taves neismokins kaip susimoketi mokescius ar pan. Bet ismokins matematikos, lietuviu kalbos, anglu kalbos... Tai pagrindai tau tikrai ju prireiks gyvenime. Taigi siek tiek vistiek reikia stengtis gauti gerus pazymius :-)

Vartotojo avataras

mimino

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 452
kelmė

 2,966.44 Lt

Standartinė » 2010 Rgp 10, 12:37

nemanau kad paruošia,nieko aš joje neišmokau :|

Vartotojo avataras

Kanapiorka

Dalyvis
 
Pranešimai: 165
Vilnius

 5,442.59 Lt

Standartinė » 2010 Rgp 10, 14:04

Nemanau, kad mokykla orientuota į paruošimą gyventi. Jos uždavinys visapusiškai lavinti mokslines žinias. Gyvenimui paruošia pats gyvenimas.

Vartotojo avataras

MeezYyY

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 549
Kauno raj.

 13,762.56 Lt

Standartinė » 2010 Rgp 10, 14:32

Ne.Mes su auklėtoja ta tema daug ir ilgai diskutavom ir priėjom išvadą,kad neparuošia.

marcius1515

Dalyvis
 
Pranešimai: 145
Vilnius

 2,007.13 Lt

Standartinė » 2010 Rgp 29, 00:59

Nu kam tada mokykla, jei iš jos jokios naudos??? Aišku paruošia. Mokykloje sužinome daug mokslinių dalykų ir, paprieštarausiu kai kuriems, praktiškai "treniruojamės" bendrauti, mokomės kaip reikia elgtis vienoj ar kitoj situacijoj. Kas, jei ne jųs, pasiteisins kodėl nepadarėt N. D.? Juk pirmokai sėdi vieni susigūžę rugsėjo pirmą ir nieko nesako, bijo, o pažiųrėkit kaip elgiasi pirmakursiai tik pamatę savo kursiokus, visai kitas vaiždas, visi bendrauja, šneka... Nesakau, kad tai tik mokyklos nuopelnas, bet ir ji visam šitam pokytyje atlieka labai nemažą vaidmenį... Bet čia kaip pažiųrėsi, jei manysi, kad ji neparuiošia, tai ir neparuoš, viskas priklauso tik nuo Jūsų požiūrio į mokyklą... ;)

Vartotojo avataras

rausvas.katinėlis

Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 502

 9,634.98 Lt

Standartinė » 2010 Rgp 29, 16:42

DcRee rašė:Mokykla gyventi nemoko ir gyvenimui neruošia. Mokyklos tikslas yra paruošti ES standartus atitinkančius mokinius, kaip fabrikas gamina prekes pagal standartus. Skirtumas tik tas, kad fabrikas brokuotus gaminius išmeta... Gyventi mokiniai mokosi bendraudami su klasiokais, eidami su jais parūkyt ar panašiai. Šitaip jie ruošiasi kažkokiam savo gyvenimo būdui ateityje. Mokykla nebent gali išmokyti mandagumo, pareigingumo, bet tai mokoma jau pirmose klasėse ir ten daugiausia išmokoma apie gyvenimą, bet tikrai ne vyresnėse klasėse kaip per kokią chemiją, kurios žinių, kaip HCN stabto atp sintezę mitochondrijose, kaip skyla karbonatai ar nitratai, praktikoje panaudoti gali visai neprireikti, taigi, mokyklos pradinės klasės gali žmogų supažindinti kažkiek su gyvenimu, bet negali jo išmokyti gyventi, o toliau yra lavinama logika ir atmintis kalant visokį beprasmį istorinį ir kitokio pobūdžio šlamštą, tuo siekiant "prigaminti" kuo daugiau geresnių mokinių.nesąmonę čia parašei :P mokykla čia nei prie ko. Mokykla tik suteikia žinias, mokiniai patys nusprendžia ar nori ką nors išmokti, ar nori rūkyt prie tuoleto durų. Kiekvienas pagal savo sugedimo laipsnį sprendžia.

Jeigu atsakyt į klausimą ar mokykla paruošia gyvenimui, tai čia tik pats pirmas laiptelis link finišo. Mokykla visomis prasmėmis yra gerai. Gali jos nekęst, gali mylėt, bet be jos tu niekur daugiau nenueisi... nebent šunkeliais.

Politik

Forumo gyventojas
 
Pranešimai: 1809
Blessed Luxembourg.

 2,123.00 Lt

Standartinė » 2010 Gru 05, 22:21

Neparuošia. Mokyklos psichologiškai traumuoja, that's a fact.

Vartotojo avataras

Gabe7

Forumo gyventojas
 
Pranešimai: 1689

 33,236.51 Lt

Standartinė » 2010 Gru 06, 15:18

aišku ne,gyvenimas ne mokslas.

Vartotojo avataras

sigaA

Patyręs forumietis
 
Pranešimai: 566
Šiauliai

 10,689.24 Lt

Standartinė » 2010 Gru 08, 21:08

mokykla gan neblogai paruošia gyvenimai, na bent jau man taip atrodo ;) Juk be kai kurios mokykloje įgytos patirties gyvenime šh.... gautųsi. Mokykloje gausu patyčių, bet jos užgrūdina, išmoko nereaguoti į viską labai jautriai. Taip pat ten išmokstama pastovėti už save, nenusileisti kitiems, apginti savo nuomonę.
aišku, ten yra ne tik bloga gyvenimiška patirtis. juk išmokstama siekti norimo tikslo, į galvą prikemšama žinių, pramokstama bendrauti, dalyvauti renginiuose, pristatyti savo darbus ir dirbti komandose

Janisimo

Įsijaučiantis
 
Pranešimai: 60
Vilnius

 1,245.19 Lt

Standartinė » 2011 Sau 12, 22:50

Mokykla visiškai neparuošia gyvenimui. Gyvenimui paruošia tavo asmeninė patirtis bei universitetas. Universiteto pagrindinė paskirtis yra išmokyti žmogų mokytis, tai yra be galo svarbi savybė, kurią daugelis manome, kad turime, tačiau dažnai taip tik manome. Privalu tą mokėti, norint gyvenime judėti pirmyn. O mokykla... pati mokykla tai visiškai neparuošia, paruošia manau ta patirtis, kurios įgyji, mokyklos metais, ypač vyresnėse klasėse. Bet tai taip pat priklauso nuo asmenybės, charakterio ir to, kaip leidi tuos metus. Baigus mokyklą, dažniausiai pradedamas visiškai naujas etapas ir beveik absoliučiai viskas, kas buvo mokykloje ir mokyklos laikais dingsta iš žmogaus gyvenimo, nes dažniausiai jam atsiveria nauji platūs horizontai, o senieji lieka toli užnugary. :) Džiaugtis reikia ta jaunyste, o jau paruoš ar neparuoš, nieko baisaus, universitetas paruoš ;)

P.S. Dažnai mokykla net nepadeda žmogui nuspręsti, kokia kryptimi jis nori judėti toliau, baigus mokyklą. Kai mes baiginėjome, daugybė, tikrai daygbė žmonių tiesiog nežinojo kur stoti ar ką studijuoti. Mokykla tai yra etapas, kai išlavinamos tavo smegenys (jei tik pats to nori) tam, kad galėtum iš tiesų pradėti ruoštis tam gyvenimui. O tos žinios, kurias sukaupiate iš mokyklos pamokų, baigus mokyklą gali tiesiog būti išmestos pro langą, universitete jūs susikoncentruosite ties tuo, ko norite, ir visa tai, ką mokėtės mokykloj bus nebereikalinga, nes eisite visiškai kitus dalykus. Mokyklos žinios jokiu būdu nėra bevertės, jos labai gerai išlavina mąstymą, fantaziją bei daug kitų dalykų, kurie būtini norit rimtai pasiruošti tam gyvenimui. Mano asmeninis pavyzdys: matematikos mokiausi mokykloje turbūt daugiau, nei kokio kito dalyko, dabar studijuoju, labai daug mano studijų užima matematika, tačiau man čia praktiškai nereikalingos mokyklinės žinios. galėjau ten nieko neišmokti ir jausčiausi nieko nepraradęs. Aš be galo myliu savo mokyklą, kurią baigiau, ji mane išmokė bendrauti, tai turbūt daugiausia, ką ji padarė ruošiant mane gyvenimui ir už tai esu labai jai dėkingas.

P.S.S. Atsiprašau už tokį ilgą ir varginantį postą ;)
Paskutinį kartą redagavo Janisimo 2011 Sau 12, 23:01. Iš viso redaguota 5 kartus.Įvairūs Studijos, mokykla

cron
 
Dabar prisijungę

Šiuo metu prisijungę 0 narių :: 0 registruotų, 0 slaptų ir 0 svečių
Daugiausia vartotojų (555) buvo 2010 Bir 02, 09:13

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių